GÜNDEMPOLİTİKA

İsrail Gazze’de! Hava Saldırısı

İsrail’den Saldırı Girişimi

Gazze’nin güney bölgeleri, tehlike altında kaldı. İsrail savaş uçaklarını çıkardı. art arda gelen hava saldırıları Gazze’yi korkuttu. Rafah kentinin hedef alınmasıyla, dün sabah saatlerinden, şimdiye kadar 3 kez düzenlenen hava saldırısı kenttekileri kötü etkiledi mi bilinmiyor. Herhangi bir can kaybı veya ağır maddi hasarlar hakkında bir bilgi bulunmuyor.

İsrail Ordusu Hava Saldırılarına Devam Ediyor

İsrail, saldırma nedenini Hamas’ın silah üretimi yaptığı noktalara saldırı düzenlediğini belirtti. Bir başka nedenin ise Gazze’nin İsrail yollarına yakıcı balonlar gönderdiği yönünde şikayetçi olduğunu söyleyip, saldırıyı hızlandırdığını açıkladı. İsrail ordusuna göre 3 balonun dün akşam vakitlerinde yakıcı madde taşıyarak, Yahudilere yönelik saldırı gerçekleşeceği düşünüldü. Yapılan Açıklamada İsrail Savunma Kuvvetleri, “İsrail’e karşı yönelik saldırı gerçekleştirmenin bedelini ödeyecekler. Hamas terör örgütü, Gazze Şeridi içinde ve dışında gerçekleştirdikleri eylemlerden sorumlu tutulacak. Bu eylemlerin sonu hiç iyi bitmeyecek.” şeklinde değerlendirmesini yaptı. İsrail kuvvetleri, yaptığı saldırıda Hamas örgütüne ait birçok cephanelik ve gizli yer altı bölgelerin de bulunduğu söyledi.

İran’ın uluslararası haber yayınında, İsrail’in hedefinin Gazze güneyindeki Han Yunus olduğu bildirildi. İddia edildiğine göre Gazze, İsrail’e roketli saldırıda bulunduğu söyleniyor. Ancak saldırıyı üstlenen hiçbir Gazze’li çıkmadı. Hedefin başka amaçları güttüğünü düşündüren bu olay İsrail’in bir planı olabileceğini de gösteriyor. İsrail’den son duruma yönelik bir bilgi gelmedi. Ancak saldırılara devam edeceğini belirtecek şekilde “İsrail’e saldırmanın sonu iyi olmayacak” dedi


Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı