Haber Kervanı -
$ DOLAR → Alış: 5,68 / Satış: 5,71
€ EURO → Alış: 6,28 / Satış: 6,31

İstanbul Bilgi Üniversitesi Satıldı!

Türkiye’nin en köklü eğitim kurumları arasında yer alan İstanbul Bilgi üniversitesi satıldı.

İstanbul Bilgi Üniversitesi Satıldı!
  • 04.09.2019

Laureate International’ın sahibi olduğu İstanbul Bilgi Üniversitesi, Can Holding tarafından satın alındı. Akademik kadronun korunacağı ve hiçbir şekilde işten çıkarma yapılmayacağı belirtilirken; üniversitenin 90 milyon $’a satıldığı bilgisine ulaşıldı.

Bilgi Eğitim ve Kültür Vakfı Yönetim Kurulu’nun yapmış olduğu açıklama kapsamında, 1994 yılında hizmet vermeye başlayan Bilgi Eğitim ve Kültür Vakfı’na yeni destekçilerin katıldığını; bu kapsamda Can Holding’in boy gösterdiği belirtildi.

Sözcü tarafından yapılan haber kapsamında, akademik ve idari kadrolarda herhangi bir değişiklik meydana gelmeyeceği belirtildi.

Bilim ve eğitimi desteklemek, üniversite eğitimine yenilik kazandırmak amacıyla, 1994 yılında açılan Bilgi Eğitim ve Kültür Vakfı’na yeni destekçilerin katıldığı; Bu kapsamda Can Ailesi’nin, vakfın destekçileri arasına girdiğini, Destekçi katılımlarının, gerek vakıfta ya da vakıf tarafından kurulan İstanbul Bilgi Üniversitesi’ni tamamen olumlu yönde etkilediğinin, geçmiş yıllarda da çok iyi bir şekilde görüldüğü ifade edildi.

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ