$ DOLAR → Alış: 6,69 / Satış: 6,71
€ EURO → Alış: 7,22 / Satış: 7,25

İstanbul’da Markete Bombalı Saldırı!

İstanbul’da markete bombalı saldırı düzenleyen teröristler yakalandı. Örgüt üyelerinin birleştiği evden mühimmatlar çıktı.

İstanbul’da Markete Bombalı Saldırı!
  • 30.01.2020

İstanbul’da Terör Örgüt Üyeleri Yakalandı

İstanbul Emniyet Müdürlüğü  Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, PKK adına çalışmalarda bulunup, Türkiye yasalarına aykırı faaliyetler gösterdiği gerekçesiyle örgüt üyelerinin yakalanması için operasyon başlattı. Adreslerin tespiti sonrasında adresleri kontrol etmek için operasyon planı oluşturan polis ekipleri, fazla zorlanmadı. Şahısların örgütleşmeye yönelik eylemlerde bulunacağı planı öğrenildi.

Markete El Yapımı Bomba Saldırısı Gerçekleştirdiler

Gerekli takipleri düzenleyen ve teknik olarak takibini de yapan polis ekipleri. 28 Ocak’ta eş zamanlı operasyon düzenledi. 21 Ocak’ta markete patlayıcı fırlattığı gerekçesiyle aralarında bulunan 3 kişininde olduğu toplamda 6 terör üyesi yakalandı. Yakalanan şahısların ülke içerisinde yasal yollarla bulunmadığı tespit edildi. Kaçakların Suriye yapılanması PYD/YPG ile bağlantısı olduğu açıklandı. Patlayıcın patladığı adres Arnavutköy’deki bir market oldu.

Adreslerin Bulunduğu Noktalardan Malzemeler Çıktı

Terör üyelerinin, örgüt merkezinden aldıkları şifreli mesajlar ile eylem faaliyetinde bulunacakları tespit edildi. Polis ekiplerinin inceleme alanı 17 adres olup, adreslerden çıkan silahlar ve malzemelere polis tarafından el konuldu. Yapılan aramada çıkanlar arasında; av tüfekleri, tabancalar, mühimmatlar ve örgütsel planlanmaya dayalı dokümanlar ortaya çıktı. Örgütün tespiti ile ilgili konuda yardımcı olabilecek doküman ve dijital malzemeler incelenmeye alındı. EGM’de tutulan teröristlerin işlemleri hala devam ediyor.

Bunun yanında, terör örgütü yandaşlığı yapmış olan bir şahıs da polis ekiplerine teslim oldu. Faaliyet gerçekleştirme riski taşıyan terörist göz altında kontrol ediliyor.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ