$ DOLAR → Alış: 5,89 / Satış: 5,92
€ EURO → Alış: 6,54 / Satış: 6,56

Kaçak Yapılar Yıkıldı, Evsiz Kalan Vatandaşlar Gözyaşlarını Tutamadı…

Şanlıurfa’da hazineye ait olan arazi üzerine kaçak bir şekilde konumlandırıldığının tespiti yapılan inşaat halindeki 10 ev, belediye ekipleri tarafından yıkıldı. 4 kişinin gözaltına alındığı yıkımda inşaat sahipleri gözyaşlarını tutamayarak alanda ağladılar.

Kaçak Yapılar Yıkıldı, Evsiz Kalan Vatandaşlar Gözyaşlarını Tutamadı…
  • 28.02.2019

Şanlıurfa’da hazineye ait olan arazi üzerine kaçak bir şekilde konumlandırıldığının tespiti yapılan inşaat halindeki 10 ev, belediye ekipleri tarafından yıkıldı. 4 kişinin gözaltına alındığı yıkımda inşaat sahipleri gözyaşlarını tutamayarak al

Şanlıurfa’da tapu ve ruhsatı olmadığı gerekçesi ile inşaat aşamasında olan 10 ev, belediye ekipleri tarafından yıkıldı. Yıkım sırasında gerginlik yaşanırken, polis görevlilere direnen 4 kişiyi gözaltına aldı.

GENİŞ GÜVENLİK ÖNLEMLERİ ALINDI

Eyyübiye Belediyesi’ne bağlı yıkım ekibi, zabıta ve polis eşliğinde daha önceden tebligatla uyarıda bulunduğu Yenice Mahallesi’ndeki hazine arazisi üzerine yapımına başlanan ev inşaatlarının yıkımı için bölgeye gitti. Yıkım dolayısıyla çok sayıda çevik kuvvet polisi, zırhı araçlarla yıkım alanında geniş güvenlik önlemi aldı.

GÖZYAŞLARINA BOĞULDULAR

Ekipler iş makineleriyle yıkıma hazırlanırken, inşaat sahipleri gözyaşlarına boğuldu. Konut inşaatlarının yıkılmaması için sahiplerinin direnmesi nedeniyle zaman zaman gerginlik yaşandı.

4 KİŞİ GÖZALTINA ALINDI

Tahliye sırasında polis ve zabıtalarla tartışan ve yıkıma karşı çıkan 4 kişi gözaltına alındı. Kadın ve çocukların gözyaşları arasında izlediği yıkımda, kaçak olduğu belirtilen 10 inşaatın yıkımı gerçekleştirildi.

anda ağladılar.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ