Haber Kervanı -
$ DOLAR → Alış: / Satış:
€ EURO → Alış: / Satış:

Kocaeli’de Hayalini Panoya Yazan Küçük Çocuk Herkesi Duygulandırdı!

Kocaeli sınırları içerisinde yer alan İzmit ilçesinde çok duygusal bir olay meydana geldi. Kocaeli’de okul panosuna en büyük hayallerinden birinin doğum gününü kutlamak olduğunu yazan 3.sınıfta eğitim görmekte olan bir çocuk, elindeki doğum günü pastasıyla birlikte sınıfa girip doğum gününü kutlama amacıyla orada bulunan belediye başkanını görür görmez gözyaşlarına hakim olamadı.

Kocaeli’de Hayalini Panoya Yazan Küçük Çocuk Herkesi Duygulandırdı!
  • 03.12.2018

İZMİT Mehmetçik İlkokulu 3. sınıf öğrencisi Utku Gültekin, okul panosuna yazdığı hayali hiç beklemediği şekilde gerçeğe dönüştü. En büyük hayalinin okulda doğum günü kutlamak olduğunu yazdığı kağıdı okul panosuna asan Gültekin’in dileğini okuyan öğretmenleri ve okul yöneticileri harekete geçti.

Okul Müdürü Cemal Aygüzel ve sınıf öğretmeni Hülya Canbaz Erdem’in destekleriyle hazırlanan organizasyona destek veren İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan, eline aldığı doğum günü pastası ile Gültekin’in sınıfına girerek sürpriz yaptı. Hayalinin hiç beklemediği şekilde gerçekleştiğini gören Gültekin, sevinç gözyaşları ile Başkan Doğan’a sarıldı.

Sınıfta gözyaşlarına boğuldu: Başkanı elinde pasta ile sınıfa girince gördü gözyaşlarına boğuldu Elinde pasta ile sınıfa giren Başkan Doğan ve öğretmenlerini gören Utku Gültekin, bir süre şaşkınlığını üzerinden atamadı. Daha sonra sınıf arkadaşları ve öğretmenlerinin doğum günü şarkısını söylemesi ile gözyaşlarını tutamayan Gültekin, uzun süre Başkan Doğan’a sarıldı. Öğretmenleri, sınıf arkadaşları ve Doğan’ın beraberinde pastanın başına gelen Gültekin, pastayı keserek katılan herkese ikram etti.

Utku’nun heyecanı tarifsizdi: Utku’nun hayalini gerçekleştirmenin kendisi içinde büyük mutluk olduğunu belirten Başkan Doğan, “10 yaşındaki Utku, okulda arkadaşlarıyla birlikte doğum günü kutlama istediğini dilek kutusuna atarak belirtmiş. Biz de bu hayali gerçekleştirmek istedik. Pastamızla birlikte okula geldik. Pastayı gören utkunun mutluluğu ve heyecanı gerçekten tarifsizdi” dedi.

Çok şaşırdım, çok mutlu oldum: Doğan’ın elinde pastayla sınıfa girmesiyle gözyaşlarına boğulan 10 yaşındaki Utku da, “Arkadaşlarımla birlikte doğum günü kutlamak en büyük hayalimdi ama başkanımızla olması beni çok şaşırttı ve çok mutlu etti. Bu doğum günümü ömrüm boyunca asla unutmayacağım. Kendisine çok teşekkür ediyorum” diye konuştu.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ