DÜNYAGÜNDEM

Koronavirüste Sevindiren Gelişme Japonya Sağlık Bakanlığı Duyurdu!

Japonya’da 31 Mart’tan bu yana ilk kez günlük koronavirüs vakası 100’ün altında görüldü. Bu güzel gelişmeyi Japonya Sağlık Bakanı kamuoyu ile paylaştı.

Corona virüsü salgını devam ederken iyi haberler gelmeye devam ediyor… Japonya Sağlık Bakanlığı son 24 saat içerisinde ülkede 95 yeni corona virüsü vakası görüldüğü açıklandı. Ülkede aylar sonra ilk kez günlük corona virüsü vaka sayısı 100’ün altına düştü.

Japonya Sağlık Bakanlığı, ülkedeki güncel corona virüsü vaka sayısı ile ilgili bilgileri kamuoyu ile paylaştı. Yapılan açıklamada ülkede son 24 saat içerisinde corona virüsü vaka sayısının 31 Mart’tan beri ilk kez 100’ün altına indiği vurgulandı.

1 Günde Yalnızca 95 Vaka 6 Ölüm

Yetkililer, ülkede son 24 saat içerisinde 95 yeni vakanın tespit edildiğini açıklarken, corona virüsüne bağlı nedenlerle yaşamını yitirenlerin sayısının da 6 olduğunu duyurdu.

Geçen aydan beri sokağa çıkma yasakları ve kısıtlamalarını uygulayan Japonya’da toplam 16 bin 259 Covid-19 vakası tespit edilirken ülke genelindede 570 insan yaşamını yitirdi.

Ülke genelindeki 47 bölgeden 34’ünde corona virüsü yasaklarının gevşetilmesi konuşuluyor.

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı