GÜNDEMTEKNOLOJİ

Koronavirüs’ün Yıprattığı Teknoloji Devi Apple Mağazalarını Tekrar Açıyor

Apple, koronavirüs salgınından ötürü en fazla zarara uğrayan teknoloji şirketlerinin başında geliyor. Dev şirket, maddi zararı bir nebze olsun azaltmak ve normalleşme hareketlerine öncülük etmek adına mağazalarını tekrardan açma kararı aldı.Apple koronavirüs sebebiyle kapattığı mağazalarını tekrardan açma kararı aldı.

Dünyada telefonları en fazla satan teknoloji şirketlerinin başını çeken Apple’in haliyle koronavirüsten en fazla etkilenen şirketlerden olması normal karşılandı. Mali değeri birçok ülkenin yıllık bütçesinden fazla olan şirketin yaşamış olduğu gerek hisse kaybı gerekse satışlardan elde edilen tutarların azalması, şirketi mağazalarını tekrardan açmasına zorladı.

Ne Olmuştu?

Koronavirüsün yalnızca Çin’de sınırlı kalmayıp dünyanın dört bir yanına yayılması üzerine Apple ciddi bir karar alarak bütün mağazalarını kapatmıştı. Online olarak çalışma kararı almış ve bu durum maddi olarak kendilerine büyük bir zarar olarak dönmüştü.

Her ne kadar ülkemizde mağaza bazlı çok ciddi satışlar yapılmasa dahi Apple’in doğduğu ülke olan Amerika’da şirketin kazançlarının önemli bir bölümünü mağaza satışları oluşturuyordu.

Apple Store Açılması Şirketi Maddi Olarak Etkiler mi?

Amerika’dan gelen kazançların önemli bir bölümü fiziksel ticaretlerinden geldiği için Apple’ın bu karar sonrası satışlarını arttıracağına kesin gözle bakılıyor. Apple’nin mağazalarını açması sosyal mesafenin Amerika’da sekteye uğratılmasına neden olur mu? Bu ise tamamen muamma.


Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı