1. HABERLER

  2. EKONOMİ

  3. KOSGEB Destekleri ile 50.000 TL Geri Ödemesiz Hibe! Devlet Destek Başvurusu Nasıl Yapılır?
KOSGEB Destekleri ile 50.000 TL Geri Ödemesiz Hibe! Devlet Destek Başvurusu Nasıl Yapılır?

KOSGEB Destekleri ile 50.000 TL Geri Ödemesiz Hibe! Devlet Destek Başvurusu Nasıl Yapılır?

Ülkemizin ekonomide daha da yükselmesi için şüphesiz girişimcilere de ihtiyacı var. Bu bağlamda girişimde bulunmak isteyen insanlara devletimiz karşılıksız...

A+A-

Ülkemizin ekonomide daha da yükselmesi için şüphesiz girişimcilere de ihtiyacı var. Bu bağlamda girişimde bulunmak isteyen insanlara devletimiz karşılıksız para vermektedir. KOSGEB ile anlaşmalı şekilde hibe desteği alabilirsiniz. Hibe şartları nelerdir? KOSGEB başvurusu nasıl yapılır? Girişimlerin yükselmesi için verilen hibelerin önemi büyük. KOSGEB'in sunduğu pek çok destek çeşidi bulunmakta. Virüs pandemisinden ötürü dünya çapında sekteye uğrayan ekonomiden ötürü, girişimcilere olan ihtiyaç daha da arttı. Özellikle yurt dışına yapılan ihracatların ülkemize döviz girmesini sağlaması ve ülkemizin ekonomik anlamda gelişimine ortak olması büyük önem taşıyor. Devlet desteklerinin sınırı yok, maddi yardıma ihtiyacı olan girişimciye verilen hibeler verilmeye devam ediyor.

Geleneksel Girişimci Destek Programı Nedir?

Girişimciler için açılan bu programdan faydalanarak hibe desteği alabilirsiniz. Başvuru için öncelikle gerekli formu doldurmanız gerekmektedir. Diğer şartları da karşıladığınız takdirde karşılıksız para desteği alabilirsiniz. KOSGEB'in verdiği pek çok destek türünün var olduğunu söylemiştik. Kuruluş desteği, performans desteği, sertifika desteği gibi hibelerden yararlanmak mümkün. Kuruluş desteğinde gerçek kişilere 5 bin TL,  sermaye şirketlerine ise 10 bin TL veriliyor. Performans desteğinde işletmenizin ömrüne bağlı olarak 6-18 ay arasında 5.000 TL,  18-90 ay aralığında 10.000 TL ve 90 ay üzerinde 20 bin TL maddi destek sağlanıyor. Desteklerden yararlanmak için sertifika almak gerektiğini ve sertifika almak için KOSGEB tarafından girişimciye 5 bin lira verildiğini hatırlatalım.

KOSGEB'den Girişimciye 50 Bin TL Hibe

50 Bin liralık bu destek 3 farklı kol üzerinden gelen toplam miktardan oluşuyor. İşletmelerin kuruluşu için 2 bin TL, çeşitli teçhizat ve yazılım desteği için 18 bin TL, çeşitli giderler için ise 30 bin TL'lik destek sağlanmaktadır. Toplamda 50 bin liralık bir destek söz konusu. Bu destekten faydalanmak için çeşitli şartları yerine getirmelisiniz. KOSGEB hibe başvuru şartları nelerdir? Nasıl başvuru yapılır? sorularını cevaplandıralım.

KOSGEB  Destek Başvurusu Nasıl Yapılır?

KOSGEB'in düzenlediği eğitimlere katılım sağlamak ve bu eğitimlerin sonunda sertifika sahibi olması gerekiyor. Gerçek veya tüzel işletme olma şartı mevcuttur. Kamu Harcama ve Muhasebe Bilişim Sistemi'ne kayıt olunmalı, aktif üye olarak yer alınmalı. Söz konusu işletmenin en az yüzde 50'lik bir payının kişiye ait olması. KOSGEB hibe başvuru tarihi dikkate alınarak, işletmenin 1 yıl içerisinde kurulmuş olma şartı vardır. Tüm bu kriterleri karşılayan girişimcinin KOSGEB internet sitesi üzerinden veya il, ilçe müdürlüklerine başvuruda bulunabilir.  
Etiketler : ,

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.