Emekliler İle Asgari Ücretliler 0.89'luk Konut Kredisi ile Ev Sahibi Olacaksınız! 0.89 Faizli Konut Kredisi Kampanyası Şartları Neler?

Emekliler İle Asgari Ücretliler 0.89'luk Konut Kredisi ile Ev Sahibi Olacaksınız! 0.89 Faizli Konut Kredisi Kampanyası Şartları Neler?

Asgari ücret ile çalışan vatandaşlar ile emekli olanlar, 0.89 faiz oranı ile kredi çektikten sonra nasıl ev alabiliyor? İşte söz konusu bu kredinin kullanım ayrıntıları ile ödeme hesaplamaları ve çok daha fazlası haberimizde…

Ülkemizde evi bulunmayan vatandaşların çok büyük bir bölümü alt gelir grubunda yer almaktadır. Konut satın almak açısından ekonomik şartlarını zorlamak zorunda kalan yurttaşlar açısından 0.89 faiz oranı ile verilecek ikinci el konut kredisi büyük bir sevinç oluşturdu. Peki yurttaşlar; 0.89 faiz oranı ile kredi çektikten sonra nasıl ev sahibi olabiliyor?  Cevabı haberimizde…

Düşük Maaş Alanlar İçin 0.89 Faizli Konut Kredisi Kampanyası Detayları Neler?

Bankalar, düzenli bir şekilde çalışan ya da emekli maaşı alan vatandaşlar açısından kredi onayı veriyor. Fakat çalışma yaşamında bulunan vatandaşlar ile emekli vatandaşlar, aylık maaşları tutarı kadar konut kredisi çekebiliyor. Ne kadar kredi alabileceklerine yönelik hesaplama işlemleri ise aylık maaş tutarına göre belirlenmektedir.  Öyle ki çalışan vatandaşlar, almış oldukları maaşların %70'i üzerinden bir hesaplama ile kredi taksiti ödemesi yapıyor.

Bütün çalışan vatandaşlar, kendi konut kredi hesaplamalarını genel bir formül ile hesaplıyor. Hesaplama açısından maaşın en az %70'inin 1 aylık kredi taksiti olacak şekilde kullanılacağı bilinmeli. Bunun sonrasında ise 120 aylık vade seçeneği şeklinde oluşturulan plan ile ne kadar kredi alınacağı hesaplanıyor. Aylık geliri 4253 TL olan bir asgari ücretli vatandaşı şeklinde oluşturulacak plan ile ortalama 200 bin TL tutarı bir konut kredisinin çekilmesi böylece mümkün olmaktadır. Bu tutar ise bankadan bankaya değişiklik göstermekle beraber ortalama tutarlar bu rakamlarda seyrediyor.

200.000 TL Tutarında 0.89 Faiz Oranı İle Alınacak Konut Kredisi Maliyet Tablosu

0.89 faiz oranı ile konut sahibi olmak isteyen vatandaşlar, satın alacakları evin değerinin en az yarısı kadar kredi çekebiliyor. Buna göre asgari ücretle çalışan bir yurttaş, 200.000 TL tutarında konut kredisi alabilir. 0.89 oranındaki faiz oranından faydalanmak amacıyla 200.000 TL tutarında döviz veya altın bozdurmak zorunda kalacak ve böylece 400 bin TL tutarında 2 el konut satın alabilir.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.