Kredi Notunuz Düşük Mü? Uzmanlar Tek Tek Açıkladı: Bunu Yapanların Kredi Notu Düşük Olsa Bile Nakit Alabilecekler...

Kredi Notunuz Düşük Mü? Uzmanlar Tek Tek Açıkladı: Bunu Yapanların Kredi Notu Düşük Olsa Bile Nakit Alabilecekler...

Bankacılık piyasasında kuruluşlar müşterilerinin kredi müracaatlarında öncelikli olarak kredi notlarına bakıyor. Bankacılık kuruluşları ise tüketicinin istemiş olduğu krediyi geri ödemedeki durumuna yönelik bir değerlendirmeyi kredi notu üzerinde ele alıyor. Bu açıdan bakıldığında 0’dan 1900 rakamına kadar kademeli bir şekilde tüketicilerin kredi notu önemlilik arz ediyor.

Bankacılık piyasasında kuruluşlar müşterilerinin kredi müracaatlarında öncelikli olarak kredi notlarına bakıyor. Bankacılık kuruluşları ise tüketicinin istemiş olduğu krediyi geri ödemedeki durumuna yönelik bir değerlendirmeyi kredi notu üzerinde ele alıyor. Bu açıdan bakıldığında 0’dan 1900 rakamına kadar kademeli bir şekilde tüketicilerin kredi notu önemlilik arz ediyor. Bu sebeple kredi notu düşük olan veya riskli grupta bulunan vatandaşları açısından kredi çekmek çok daha zorlu bir süreci gerektiriyor. İşte Kredi notu düşük vatandaşlar açısından yükseltme yöntemleri ve çok daha fazlası haberimizde...

Banka Borcunun Gelire Orantılı Olması Gerekir

Vatandaşların bankadan kredi alırken kesinlikle krediyi tutarı ile gelir durumu arasında bir denge oluşturulması gerekir. Kredi notu ve kredi limitleri özellikle de gelir durumu dengesinden etkilenmektedir Bu sebeple kredi müracaat işlemlerinde bulunurken avirgül bankacılık piyasasında gelir durumuna oranla verilebilecek en yüksek kredi limitleri hususunda bilgi edinilmeli.

Kredi ve Kredi Kartı Borçlarının Düzenli Ödemesi Gerekir

Bankacılık kuruluşları açısından düzenli bir şekilde kredi ve kredi kartı borcu ödemelerinin yapılması kredi notunun sabit kalması ya da yükselmesi açısından son derece önemlidir.Bu sebeple bankaların krediyi veya kredi kartı alındığında ve kullanıldığında kesinlikle son ödeme tarihine kadar ödeme işlemlerinin yapılması gerekir. Böylece gecikmiş kredi kartı veya geciken kredi taksiti sebebiyle kredinizin olumsuz bir şekilde etkilememesini sağlayabilirsiniz.

Sıklıkla Kredi Kullanılmamalı

Bütün Kredi kullanımlarında kredi birlikte performansı düşüşe geçecektir.Bu sebeple çok sık kredi kullanmak yerine gerçekten de ihtiyacınız kadar kredi kullanmayı tercih etmeniz ve kullandığınız kredi ya da kredi kartı ile mevduat hesabının geri ödemelerini vakti zamanında ve düzeni bir şekilde yapmış olmanız gerekir.

Banka Hesapları Hareketli Olmalı

Günümüzde bankacılık piyasasında kredi uygulamaları açısından vatandaşların ödeme performansları kadar gelir ve gider dengesine yönelik veriler de değerlendiriliyor. Bu açıdan bakıldığında bankada bulunan hesaplarda sık sık para giriş ve çıkışı sağlayacak işlem hareketliliğinin olması avantaj sağlayacaktır. Özellikle de düşük olan kredi notunun yükseltilmesi hususunda gerçekten çok önemli etkileri olduğunu söylememiz gerekiyor

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.