Yeni Evlenecek Çiftlere İyi Haber! Faiz Kredi İmkanı Yeni Evlenecek Çiftlere Sağlanacak… Başvuru Şartları ve Ödeme Koşulları ile tüm detaylar işte haberimizde…

Yeni Evlenecek Çiftlere İyi Haber! Faiz Kredi İmkanı Yeni Evlenecek Çiftlere Sağlanacak… Başvuru Şartları ve Ödeme Koşulları ile tüm detaylar işte haberimizde…

Evlilik hazırlığı içinde olanlar salgın nedeniyle zor durumlar yaşamıştı. Pandeminin ekonomiye etkileri düşünüldüğünde evlenmek isteyenler de birtakım zorluklarla karşılaştı. Ancak yeni evlenecek çiftlere faizsiz kredi imkanı sunuluyor.

Evlilik hazırlığı içinde olanlar salgın nedeniyle zor durumlar yaşamıştı. Pandeminin ekonomiye etkileri düşünüldüğünde evlenmek isteyenler de birtakım zorluklarla karşılaştı. Ancak yeni evlenecek çiftlere faizsiz kredi imkanı sunuluyor. Düğün yapacak çiftlere Karz-ı Hasen Vakfı tarafından faizsiz kredi imkanı sunuldu. Belirli bir gelire sahip olan çiftler ve başvuru şartını taşıyan çiftler başvurabilecek. Düğün masraflarının karşılanması yönelik uygun taksit imkanı ve faizsiz kredi imkanı sağlanıyor. İşte düğün yapacaklara yüzlerin güldürecek haberin detayları…

Düğün masrafları için çiftler kredi çekerek bankaların yolunu tutuyordu. Ancak bu faizli krediler sebebiyle uzun süre borç ödemek zorunda kalıyorlar. Bu borç yükünün altına girmek çiftleri oldukça zorluyor. Ancak Karz-ı Hasen Vakfı bu konuda evli çiftlerin yüzünü güldürdü. Bu faizsiz kredi imkanından faydalanmak için başvuru şartları ve koşullar neler onlara bir göz atalım.

Faizsiz Kredi Başvuru Şartları

Yeni evlenecek çiftlerin faizsiz krediye başvurmaları için taşımaları gereken şartlar:

  • 33 yaşını geçmemiş olma

  • İlk kez evlenecek olması

  • Belirli bir gelire sahip olması

  • Makul seviyede bir düğün planlamasına sahip olmaları (Örneğin 5 yıldızlı otelde düğün yapmak gibi üst seviye bir düğün harcama listesinin bulunmaması)

Karz-ı Hasen Vakfına Faizsiz Kredi Başvurusu Nasıl Yapılacak

Karz-ı Hasen Vakfı’nın faizsiz kredi alabilmesi imkanına kavuşması için birtakım belgeleri edinmeleri gerekmektedir. Peki hangi belgeler ile faizsiz kredi başvurusu yapılabilir?

Başvuru İçin Gerekli Belgeler

  • Borç alabilmek için kefil belgesi

  • Gelir beyanı belgesi

  • Findeks raporu

  • Borçlanma seneti

Yeni evli çiftsiniz ve bu faizsiz kredi imkanına başvurmak istiyorsunuz. Tüm gerekli belgeler ve şartları hazırladınız başvurdunuz. Ancak geri ödemede birtakım zorluklar yaşadınız ve geri ödeyemediniz. Peki bu durumda nasıl bir yol oluşacak?

Faizsiz Kredinin Ödenememesi Durumunda Karşılaşılacak Durumlar:

Karz-ı Hasen Vakfı faizsiz kredi imkanını sağlayarak çiftlere faizsiz kredi verme imkanını sunuyor. Ancak bunun için Vakfın kendini garantiye alması da gerekiyor. Yüklü miktarda paraları geri alamadığında Vakıf olarak sıkıntılı bir durum ortaya çıkacaktır. Bu nedenle eğer çiftler aldıkları faizsiz kredileri ödemezlerse haklarında hukuki süreç başlatılıyor. Üstelik vakfın şöyle işleyen bir süreci var: Borcu ertelediniz, ertelediniz ve ödeme planlarında değişiklik yaptınız diyelim. Bu durumda Vakıf bunlara yardımcı oluyor ancak borç ödenemez duruma gelirse bu borç vakfın zekat fonun karşılanmak zorunda kalınıyor. Bu da vakfı sıkıntıya sokan durumlardan biri olduğu için hukuki süreç başlatılmak zorunda kalıyorlar.

Karz- Hasen Vakfı Nedir

Kendi hayatlarını idame ettirebilecek yeterliliği olduğu halde, ekonomik bakımdan bir ev kuracak birikimi olmadığı evlenmeyi erteleyen gençlere yardımcı olmak sosyal ve dini bir yükümlülüktür. Bu düşünceyle yola çıkan bir grup gönüllü tarafından kurulmuş olan Genç Yuva Kooperatifi öncelikli olarak, evlenme çağına gelmiş ama evlenmek için yeterli finansal birikimi olmayan gençleri desteklemeyi kendine gaye edinmiştir. Borç olarak sağlanan parasal destek makul vadelere yayılarak, faydalanıcının bunu geri ödemek suretiyle sistemin sürdürülebilirliği temin edilmektedir. Genç Yuva Kooperatifi, gerçek kişilerden oluşan üyelerinden aldığı bağışlar ve Karz-ı Hasen Vakfı’ından sağlanan kaynaklarla gençlere faizsiz borç veren bir vakıftır.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.