1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. MEB ile Ücretsiz Tablet Alabilirsiniz! Bedava Tablet Nasıl Alınır?
MEB ile Ücretsiz Tablet Alabilirsiniz! Bedava Tablet Nasıl Alınır?

MEB ile Ücretsiz Tablet Alabilirsiniz! Bedava Tablet Nasıl Alınır?

Durumu yetmediği için ücretsiz bir şekilde tablet almak isteyen öğrencilere müjdeli haber Milli Eğitim Bakanlığı'ndan geldi. Tablet almak için gerekli şartlar nelerdir?

A+A-

Öğrencilere tablet, laptop ve bilgisayar desteği Milli Eğitim Bakanlığı, Acun Ilıcalı'nın yürütmüş olduğu kampanya ve belediyeler kapsamında devam ediyor. Acun Ilıcalı, MEB ve belediyelerin ücretsiz laptop ve tablet dağıtımı başvuruları için yapılması gereken aşamaları merak ediyorlar. Acun Ilıcalı ve belediyeler tarafından verilen bedava tablet ve bilgisayar desteği kimlere sağlanıyor? Son dakika haber ve gelişmeler neler?

Ücretsiz Tablet Ve Laptop Başvuruları İçin Gerekli Şartlar

Türkiye'de ve dünyada etkisini sürdüren korona virüs salgını sebebiyle okullar uzaktan eğitim sürecine devam ediyor. Uzaktan eğitim seferberliğine katkıda bulunan Acun Ilıcalı geçtiğimiz günlerde başlatmış olduğu bir proje kapsamında laptop ve bilgisayar dağıtmaya devam ediyor. Tablet, laptop ve bilgisayar dağıtımı için “Haydi şimdi” laptop dağıtımı kampanyası ile birlikte hem belediyeler hem Milli Eğitim Bakanlığı hem de gönüllü kuruluşlar tarafından sürdürülüyor. Esenler Belediyesi, Milli Savunma Bakanlığı tarafından ve Kayseri Büyükşehir Belediyesi'ne kadar pek çok kurum, kuruluş ve vakıf öğrencilere bedava tablet ve laptop dağıtımı yapılacağını belirtti. Durumu iyi olmayan ve gerekli şartları taşıyan ailelere bu destekler ulaştırılacak.

Bedava Tablet Ve Laptop Dağıtımı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Uzaktan eğitim süreci devam ederken maddi olarak geliri yetersiz olan aileler çocuklarının derslerini takip etmekte zorluk yaşıyorlar. Ayrıca çocuklarda tüm derslerini internet üzerinden takip edebildikleri için pek çok aile bedava tablet ve laptop kampanyaları için başvuru oluşturuyor. Ancak kimi kurumlar doğrudan bu cihazları başvuru linki aracılığıyla başvuruları alırken kimi de bağış yapıyor ve bununla ilgili de bakanlıktan son dakika açıklamaları geliyor.

Bedava Tablet Bilgisayar Ve Laptop Kampanyası Başvuru Şartları Ve Kimler Bu Kampanyalardan Yararlanabilir?

2020 uzaktan eğitim yöntemi devam ediyor. Bedava bilgisayar, tablet ve laptop kampanyası başvuru ekranı ve gerekli şartlar hakkında bilgi alabilirsiniz. Bu kampanya kapsamında kimlerin başvuru yapabileceğini ve diğer konu ile ilişkili tüm detayları öğrenebilirsiniz. Tablet kampanyaları bakanlık tarafından açıklandı.

Türk milletinin genel kültür kodu olduğunu söyleyen Bakan herhangi bir afet veya konu olduğunda herhangi bir ihtiyaç halinde hemen organize olabiliyoruz. Bu bizim için çok özel bir durum ve yalnızca bizim milletimize ait bir düzen dedi. Bu konuda vazifeyi üstlenmekten kaçınmayan Türk halkının bu hareketlerini takdirle izliyoruz şekline konuşmasını sürdürdü. Çok sayıda okul yapan, bağış yapan hayırsever bulunduğuna dikkati çekti ve şimdi de çeşitli belediyeler arasında Kayseri ve Konya Belediyesi'nin 10.000 çocuk için 10.000 tabletten bahsettiğini duyurdu. Ayrıca konu ile ilgili Kızılay'ın da bir çalışması olduğunu belirtti.

Türkiye'ye online üzerinden eğitim tamamen değil ancak şu aşamada virüs dönemini en iyi şekilde atlatabilmek ilkesi ile çıktığımız bu yolda il ve ilçe müdürlüklerinin vatandaşların gönüllü katkılarıyla bu süreci en başarılı şekilde atlatacağız dedi. Önümüzdeki hafta Kızılay'ın çalışması başlayacak ve bu çalışmaya da isteyen vatandaşların destek olabileceğini paylaştı. İlk olarak Acun Ilıcalı oluşturduğu laptop kampanyası ve dağıtımını Milli Eğitim Bakanlığı’nın gerçekleştirdiği kampanya sürüyor. Acun Ilıcalı toplamış olduğu tüm parayı Milli Eğitim Bakanlığı'na aktarıyor ve Milli Eğitim Bakanlığı başvuru gerçekleştiren tüm öğrencilere bu cihazları ulaştırıyor.

Milli Savunma Bakanlığı'ndan Öğrencilere Büyük Destek!

Milli Savunma Bakanlığı ihtiyaç halinde öğrencilere tablet dağıtılacağını duyurdu ve bakanlık tarafından yapılan açıklamada öğrencilere destek için biz de varız diyen Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar talimatıyla bakanlığa bağlı MKEK 1500 adet, ASFAT A.Ş. 1500 adet olmak üzere toplam 3000 adet tablet genç öğrenciye destek için sağlandı.

Esenler Belediyesi'nden Örnek Proje Hayata Geçti!

Esenler Belediyesi ihtiyaç sahibi olduğu tespit edilen öğrencilere tablet kampanyası ile tablet dağıtmaya başladı. 10.000 kişiye yapılacak dağıtımlar için Esenler Belediyesi'nin resmi internet adresi üzerinden başvuru gerçekleştirilebilecek. Esenler Kaymakamlığı tarafından onaylanan bu proje EBA platformuna giremediği tespit edilen öğrencilerden oluşacak. Sosyal yardım yönetmeliği şartlarına uyan ve ilkokul, ortaokul lise öğrencisi olan öğrencilere Esenler'de ikamet etmeleri halinde tablet desteği sağlanıyor. Ayrıca Esenler Belediyesi kurumsal web sitesi üzerinde çağrı merkezi numarasından kayıt yaptırarak daha hızlı bir şekilde bu cihazlara sahip olabilirsiniz.

Dağıtımda 8 ve 12. sınıflara öncelik verilmektedir. Birden fazla öğrencinin bulunduğu ailelere yalnızca bir adet tablet dağıtılıyor. Tabletin fazla olması halinde bir önceki eğitim yılının başarı durma dikkate alınarak hak kazanabilecek öğrencilere dağıtım gerçekleştiriliyor. Dağıtımda öncelik sırası 8 ve 12. sınıflar olacak ve birden fazla öğrencisi olduğu tespit edilen haneler de 1 adet tablet verilecektir.

Tuzla'dan Askıda Tablet Kampanyası Başladı!

Uzaktan eğitimden mahrum kalmış olan çocuklara el uzatan Tuzla Belediyesi askıya tablet bırakmak isteyen bağışçılar için askıdatablet.com adresi oluşturdu ve tablet sayısını ve türünü girerek kampanyaya destek sağladı. Belediye görevlileri bağışçılar ile iletişime geçip tablet teslim olarak ihtiyaç sahiplerine ulaştırıyor. Askıda tablet kampanyası kapsamında Tuzla'da ikamet eden öğrencilere tablet ihtiyacı olması halinde başvurularını oluşturdukları durumda tablet dağıtımı yapılacak.

Uzaktan Eğitim Programına Dahil Olan Kadıköylü Öğrencilere Bilgisayar Desteği Geliyor!

Uzaktan eğitim gören Kadıköylü ihtiyaç sahibi ailelerin çocukları için tablet bilgisayar dağıtımı yapılacak. Kampanya kapsamında belediyenin ihtiyaç sahibi olduğunu tespit ettiği öğrencileri bu bilgisayarlar ulaştırılacak. “Elini uzat uzakta kalmasınlar” kampanyası başlatıldı ve son hızla devam ediyor. Şu anda 230 kişinin talebinin bulunduğu kampanyaya dijital destek vermek isteyen vatandaşlar Kadıköy Belediyesi çağrı merkezini arayıp kayıt açtırabiliyor ve belediyeye gelerek de halkla ilişkiler saha birimini arayabilirler. Böylece kampanyaya destek vermek isteyenler ve kampanyadan yararlanmak isteyenler başvuru gerçekleştirerek konu ile ilgili detaylı bilgi sahibi olabilirler.

BAYKAR Tablet Yardımı Kimlere Yapılır?

BAYKAR Genel Müdürü Haluk Bayraktar sosyal medya hesabından bir açıklamada bulundu. Bayraktar fırsat eşitliğine katkı sunmak hedefiyle yola çıktıklarına değindi ve engelliler kaldırıldığında öğrencilerin daha güzel bir geleceğe ulaştırmak adına faydalı olabilmeleri için kampanyayı desteklediklerini belirtti. Yapacak olduğu desteği ne zaman ve nasıl yapılacağı ile ilgili bir bilgi paylaşmadı.

Kayseri'de 10.000 Tablet Dağıtımı Yapılıyor!

Kayseri Büyükşehir Belediyesi tarafından uzaktan eğitim sağlayacak öğrenciler için 10.000 adet tablet desteği oluşturuluyor. Büyükşehir Belediyesi'nden yapılan yazılı açıklamayla il genelinde ihtiyaç sahibi olan öğrencilere tablet dağıtımı gerçekleştirileceği belirtildi ve milli eğitim müdürlüğü ile koordineli bir çalışma yürütüldüğü söylendi.

Melikgazi ve daha pek çok belediyeden 10.000 adet tablet desteği oluşturuluyor. Büyükşehir Belediyesi'nden yapılan yazılı açıklamayla il genelinde ihtiyaç sahibi olan öğrencilere tablet dağıtımı gerçekleştirileceği belirtildi ve Milli Eğitim Müdürlüğü ile koordineli bir çalışma yürütüldüğü söylendi. Melikgazi, Kocasinan, Talaslı, Hacılar Belediye Başkanları tarafından görüşmeler yapıldı ve eğitimde fırsat eşitliği ilkesi ile görüşmeler tamamlandı. 10.000 adet tablet desteği sağlanacak valilik ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü koordineli olarak tabletleri uzaktan eğitim için ihtiyaç sahibi ailelere ve çocuklarına ulaştıracak.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.