Haber Kervanı -
$ DOLAR → Alış: / Satış:
€ EURO → Alış: / Satış:

Motorine Gelen İndirime Katar Engeli!

Katar’ın OPEC’ten ayrılık kararı almasıyla birlikte bu gece motorinde gerçekleştirilecek söz konusu 22 kuruş indirim etki altına girdi. Petrol fiyatlarının dünya genelinde yükseliş göstermesiyle birlikte yapılacak indirim 22 kuruş yerine 8 olarak belirlendi.

Motorine Gelen İndirime Katar Engeli!
  • 04.12.2018

Dün Katar’ın Petrol İhraç Eden Ülkeler Teşkilatı’ndan (OPEC) ayrılacağımı açıklaması dünya gündemine bomba gibi düşerken petrol fiyatları bir anda yüzde oranında arttı. Durum bu olunca Türkiye’de bu gece beklenen motorin indirimde de düşüşe gidildi.

Bu geceden itibaren motorinde yapılacak 22 kuruşluk indirim Katar’ın açıklaması petrol fiyatlarının artması ve dolar kurundaki dalgalanma nedeni ile aşağılara çekildi. İndirimde 14 kuruşluk kesinti yapıldı.

Bu geceden itibaren motorin daha önce planlanan 22 kuruş değil 8 kuruş  indirimle satışa sunulacak.

Petrol İhraç Eden Ülkeler Teşkilatı (OPEC) toplantısına günler kala, teşkilatın önemli ülkelerinden Katar’ın OPEC’ten ayrılacağını açıklaması dünya gündeminde bomba etkisi yarattı. 1 Ocak 2019’dan itibaren OPEC’in içinde olmayacak Katar’ın, küresel pozisyonunu iyileştirmek için 57 yıllık OPEC üyeliğini sonlandırdığı belirtiliyor.

Katar teknik nedenler dolayısı ile ayrılık kararı aldığını açıkladı ancak İran’a uygulanan petrol-doğalgaz yaptırımı sonrası alınan bu kararın benzin, motorin fiyatlarının nasıl etkileceği önümüzdeki günlerde daha belirgin hale gelecek.

Katar OPEC’ten ayrıldı son dakika gelişmesi

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ