1. HABERLER

  2. EKONOMİ

  3. Pandemi Sosyal Yardım Destek Başvurusu Sonuçlarını E Devlet Üzerinden Sorgulama! 3. Faz 1000 TL Destek Sonuçları
Pandemi Sosyal Yardım Destek Başvurusu Sonuçlarını E Devlet Üzerinden Sorgulama! 3. Faz 1000 TL Destek Sonuçları

Pandemi Sosyal Yardım Destek Başvurusu Sonuçlarını E Devlet Üzerinden Sorgulama! 3. Faz 1000 TL Destek Sonuçları

Sosyal yardım destek paraları ne zaman yatıyor? 3. faz başvuru tarihi ve e devlet sorgulama ekranını sizler için araştırdık. Son dakika haberleri... Koronavirüsü...

A+A-

Sosyal yardım destek paraları ne zaman yatıyor? 3. faz başvuru tarihi ve e devlet sorgulama ekranını sizler için araştırdık.

Son dakika haberleri... Koronavirüsü pandemisi süresince vatandaşların maddi anlamda hasarını en az seviyede tutmak için alınan tedbirlerden birisi de devlet tarafından ilgili hak sahiplerine sağlanan 1000 TL sosyal yardım destek ödemeleri oldu. 1. ve 2. faz ödemeler ihtiyaç sahiplerine ulaştırılırken 3. faz sosyal yardım parası başvurusu yapan vatandaşlar da ödemelerin kendilerine yapılmasını bekliyor. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı bu konuda merak edilen detayları kamuoyu ile paylaştı. Yaşanan bu gelişmenin üzerine, '3. faz pandemi 1000 TL sosyal destek başvurusu nasıl yapılır, sonuç sorgulama nereden yapılır ve ne zaman ödenecek?' sorularına yanıt aranmaya başlandı. Peki, 1000 TL pandemi sosyal destek başvuru sonuç sorgulama nasıl yapılır, kimler alabilir ve ne zaman verilecek? İşte, E Devlet ile 3. faz 1000 TL pandemi sosyal destek başvuru sonuç sorgulama ekranı ve son dakika gelişmeleri 29 Mayıs... Son dakika haberleri... Pandemi 1000 TL sosyal destek parası başvurusu nasıl yapılır, sonuç sorgulama nereden yapılır ve ne zaman hesaplara yatırılacak? Bu soruların yanıtları, ihtiyaç sahibi ailelerin son günlerde en çok araştırdıkları arasında öne çıkıyor. Bilindiği gibi, pandemi döneminde vatandaşların maddi hasarının en az olması için devlet tarafından 1000 TL sosyal yardım destek ödeneği sağlanıyor. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından yürütülen bu destek projesi ödemeleri için belirtilen şartları taşıyan kişiler e-Devlet kapısı başvuru ekranı üzerinden işlemlerini kolaylıkla yapıyor. 4 milyondan fazla kişiye yapılan 1. ve 2. faz ödemelerinin ardından, gözler 3. faz ödemeleri başvuru sonuçlarına çevrildi. Peki, destek ödemeleri ne zaman verilecek?

PANDEMİ 3. FAZ 1000 TL SOSYAL YARDIM PARASI BAŞVURUSU NASIL YAPILIR VE ŞARTLARI NELER?

1000 TL sosyal yardım parası başvuru şartları ve kimlere verileceğine ilişkin detaylar da belli oldu. Buna göre, değerlendirmeler kişi bazlı değil, hane bazlı yapılacak. Yani bir haneden sadece bir kişi başvurup 1000 lirayı alabilecek. Aynı haneden birden çok başvuru olursa sadece biri dikkate alınacak. Pandemi Sosyal Destek Programı Faz 1 ve Faz 2 kapsamında verilen 1000 liralık nakdi destekten faydalanmamış olanlar alabilecek.

3. FAZ PANDEMİ SOSYAL DESTEK BAŞVURU SONUÇLARI SORGULA E-DEVLET!

Sayfayı aşağıya doğru kaydırarak, 3. faz pandemi sosyal destek parası başvurusu, şartları ve ne zaman verileceği hakkında hakkında bilgi edinebilir; sorgulama işlemlerinin nasıl ve nereden yapılacağını öğrenebilirsiniz. İşte, E Devlet ile 1000 TL pandemi sosyal destek başvurusu sonuçları sorgulama ekranı;

SOSYAL YARDIM PARASI BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

E-Devlet'te Pandemi Sosyal Destek Program modülü üzerinden başvurular alınıyor. Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, Twitter hesabında yaptığı paylaşımda, Sosyal Destek Programına T.C. kimlik numarasının son hanesi "0" olanların pazartesi, "2" olanların salı, "4" olanların çarşamba, "6" olanların perşembe ve "8" olanların cuma günü başvuru yapabileceğini belirtti. Bakan Selçuk yaptığı açıklamada cumartesi ve pazar günleri ise sınırlama olmaksızın herkesin başvurabileceğini aktardı. Değerlendirmeler kişi bazlı değil, hane bazlı yapılacak. Yani bir haneden sadece bir kişi başvurup 1000 lirayı alabilecek. Aynı haneden birden çok başvuru olursa sadece biri dikkate alınacak. Pandemi Sosyal Destek Programı Faz 1 ve Faz 2 kapsamında verilen 1000 liralık nakdi destekten faydalanmamış olanlar alabilecek. Sosyal yardım başvuru ekranı

SOSYAL YARDIM PARASI BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

E-Devlet'te Pandemi Sosyal Destek Program modülü üzerinden başvurular alınıyor. Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, Twitter hesabında yaptığı paylaşımda, Sosyal Destek Programına T.C. kimlik numarasının son hanesi "0" olanların pazartesi, "2" olanların salı, "4" olanların çarşamba, "6" olanların perşembe ve "8" olanların cuma günü başvuru yapabileceğini belirtti. Bakan Selçuk yaptığı açıklamada cumartesi ve pazar günleri ise sınırlama olmaksızın herkesin başvurabileceğini aktardı. Değerlendirmeler kişi bazlı değil, hane bazlı yapılacak. Yani bir haneden sadece bir kişi başvurup 1000 lirayı alabilecek. Aynı haneden birden çok başvuru olursa sadece biri dikkate alınacak. Pandemi Sosyal Destek Programı Faz 1 ve Faz 2 kapsamında verilen 1000 liralık nakdi destekten faydalanmamış olanlar alabilecek.

SOSYAL YARDIM PARASI NEREYE YATACAK?

Vatandaşlar, başvuru süreçlerini e-Devlet üzerinden takip edebilecek. Desteğe ilişkin ödeme zamanı ve şekli daha sonra açıklanacak. Bakanlık, ön başvurulara ilişkin incelemeler sonucunda, desteğe ihtiyacı olduğu belirlenen hanelere ödemeleri yapacak.

SOSYAL YARDIM PARASI BAŞVURU SONUÇLARI AÇIKLANDI MI?

Sosyal yardım parası başvuru sonuçları henüz açıklanmadı. Sonuçlar açıklandığı andan itibaren aşağıdaki linkten sorgulanabilir olacak.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.