TEKNOLOJİ

Playstation 4 Satış Rakamları Fırladı! Koronavirüse Rağmen Fazlasıyla Satış

Koronavirüsten ötürü gününün çoğunu evinde geçiren insanlar, evde vakit geçirmek için konsollara başvuruyor. Bu da haliyle Playstation 4’ün satış rakamlarına fazlasıyla yansımış durumda.

Hali hazırda Türkiye’de olduğu gibi tüm dünyada da koronavirüsten ötürü halk evlerine kapanmış durumda. Bazı ülkelerde haftalar süren sokağa çıkma yasakları ilan edilirken, bazı ülkelerde ise halk kendi inisiyatif alarak evlerine kapandı.

İnsanların zamanının büyük bir çoğunluğunu evlerinde geçirdiği şu dönemde konsol ve oyun bilgisayarlarına olan talep de büyük ölçüde arttı.

Sony PlayStation 4 Satışları Arttı!

Yeni nesil konsolların arifesinde yavaşlayan PlayStation 4 ve Xbox One satışları bile koronavirüs gündeminden ötürü zirve yaptı.

Ortaya çıkan son raporlara göre Sony 2020’nin ilk çeyreğinde 1.5 milyondan fazla PlayStation 4 sattı. Bu son günlerini geçiren bir konsol için gerçekten de muazzam bir başarı diyebiliriz. Böylece ilk defa 2013 yılında satışa çıkan PlayStation 4’ün satışları toplamda 110 milyonu aşmış oldu.

PlayStation 4 şimdiden adını en çok satan konsollar listesine yazdırmış durumda. Listenin zivesinde bilindiği üzere PlayStation 2 yer alıyor. Onu 155 milyon adetlik satışıyla Nintendo DS takip ederken, 118 milyon adetlik satış rakamına ulaşan Gameboy ise 3. sırada yer alıyor.

Açıkçası PS4’ün bu saatten sonra Gameboy’u geçmesi biraz zor. Lakin imkansız değil. Fakat PS5’in çıkışına 6 ay gibi bir süre kaldı. Dolayısıyla bu takvim PS4’ün işini biraz zorlaştırıyor.


Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı