Haber Kervanı -
$ DOLAR → Alış: / Satış:
€ EURO → Alış: / Satış:

Putin Flaş Açıklama Yaptı! Erdoğan’la S-400’ler İle İlgili Görüştüğünü Anlattı!

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Türkiye’ye gerçekleştirilecek olan S-400 alım satım ve sevkiyat işlemlerinin kesinlikle ABD dolarına takılmadan yapılacak olduğunun altını çizdi.

Putin Flaş Açıklama Yaptı! Erdoğan’la S-400’ler İle İlgili Görüştüğünü Anlattı!
  • 28.11.2018

RUSYA Devlet Başkanı Vlademir Putin, Moskova’da düzenlenen ‘Rusya Çağırıyor’ forumunda dikkat çeken açıklamalar yaptı. Putin, “Rusya dolardan uzaklaşıyor mu?” sorusuna, “Biz değil, dolar bizden uzaklaşıyor.” yanıtı vererek, ABD’nin uluslararası ticarette dolar kullanımı üzerinden ülkelere uyguladığı yaptırım baskısıyla kendilerine zarar vereceğini, bu durumun ülkeleri dolar harici araçlara daha hızla yönlendirdiğini söyledi.

Erdoğan Putin ve Poroşenko ile görüştü

Türkiye’ye satışında anlaşma sağlanan S-400 anlaşmasını örnek gösteren Putin, “Mesela az önce, yaklaşık yarım saat önce, Cumhurbaşkanı Erdoğan ile görüştüm. Diğer konuların yanı sıra S-400’leri de görüştük. Anlaşma daha önce yapıldı. Eğer dolar üzerinden satış yapmaya kalksak bu mümkün olmayacak. Biz de SWIFT dışında farklı bir yöntem bulduk. Diğer birçok anlaşmada da benzer yolları kullanmaya mecburuz.” dedi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ