GÜNDEMTEKNOLOJİ

Qualcomm Quick Charge 3.0 ile Şarj Sıkıntınız Ortadan Kalkacak!

Kablosuz telekomünikasyon ürün ve hizmetlerini tasarlayan ve pazarlayan Kaliforniya, ABD merkezli Qualcommm şirketi, yeni şarj dostu ürünü Quick Charge 3.0’ı tanıttı. İşte detayları…

Teknolojinin ilerlemesiyle akıllı telefonların enerjiye olan zafiyeti büyüyor. İşlemcilerin gelişmesi ve ekranların büyümesi ile yüksek depolama gücüne sahip bataryalara olan rağbet artmıştır fakat gelişmiş bataryaların dolma işleminin uzaması, kullanıcıların şarj isyanını gün yüzüne çıkarmaya engel olamamıştır.

Quick Charge ile Şarj Süresini Azaltın

Qualcomm firması bu sorunun ortadan kalkması için bildiğiniz üzere ilk olarak 2013 yılında 1.0 ve sonrasında 2.0 versiyonlu teknolojisini sunmuştu bugünlerde ise günümüz telefonlarına daha uyumlu hale gelen Quick Charge 3.0’ı tanıttı. Bu hızlı şarj teknolojisi Snapdragon 765 yonga setini içeren tüm telefonlara uyumlu olacak böylece kullanılabilirliğini arttırarak daha fazla alıcıya ulaşma fırsatı sunacak. Hız da sınır tanımayarak şarjınızı sadece 15 dakika içerisinde yaklaşık yüzde oranında doldurabilecek. Bu kolaylık getiren cihazı kullanabilmek için 4000 mAh’lik bir bataryaya sahip olmalısınız. Hızlı şarj teknolojisi ile yüksek gerilim koruması çipi gibi bileşenlere olan ihtiyacınız da azalacak ve ek olarak bu yeni teknoloji ile cihazlar 8 – 9 derece daha serin çalışarak performans sekmelerine uğramayacak.

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı