1. HABERLER

  2. EKONOMİ

  3. SGK SSK Ve Bağ-kurlular 355 TL'yi İntibak Zammı Sayesinde Almaya Hak Kazanıyor! İntibak Zammı Şartları Nelerdir?
SGK SSK Ve Bağ-kurlular 355 TL'yi İntibak Zammı Sayesinde Almaya Hak Kazanıyor! İntibak Zammı Şartları Nelerdir?

SGK SSK Ve Bağ-kurlular 355 TL'yi İntibak Zammı Sayesinde Almaya Hak Kazanıyor! İntibak Zammı Şartları Nelerdir?

İntibak Zammı ile sigortalı çalışanların içi rahatlayacak. SGK SSK ve Bağ-kurluları kapsayan zamma ilişkin detaylar ve şartlar haberimizde.

A+A-

Türkiye Emekliler Derneği Başkanı intibak zammı ile ilgili beklenti içinde olan emeklilere müjdeli haberi verebilecek mi? İntibak zammı ile ilgili beklenen haberler geliyor mu araştırılıyor. Ülkemizde son yıllarda 5.2 milyon vatandaş bu haberi bekliyor. Emeklilere 2000 senesinden önce verilmiş olan imkanların 2000 yılından sonra emekli olmuş vatandaşlara da sağlanması talep ediliyor. Bu talepler arasında 355 TL'lik intibak zammı da yer almakta. İşte intibak zammı yapılacak mı? intibak zammı ile ilgili çalışmalar ne durumda? Konuya ilişkin tüm detaylar ve son dakika haberleri...

SSK, SGK ve Bağ-Kur'dan emekli olanlara 355 TL intibak zammı verilip verilmeyeceği gündemde. Emeklilerin gözü kulağı bakanlıktan yapılacak açıklamaya çevrilmiş durumda. TÜED başkanı intibak ödemeleri ile ilgili taleplerin Bakanlığa iletildiğini ve detaylı olarak görüşmelerin ise Toplu sözleşme toplantılarında yapılacağını söyledi. 355 TL'lik intibak zammıyla ilgili zam yapılacak mı ve bu ödemeler ne zaman hayata geçecek gibi konular en çok araştırılan ve merak edilen noktalar oldu.

İntibak ödemeleri sayesinde emekli maaşı ile geçim sağlayamayanların yapılacak düzenleme sonrasında 355 TL'ye kadar maaşlarında artış elde etmeleri mümkün olacak ve bu artış vatandaşların refah seviyesine ulaşmasında küçük bir katkı oluşturacak. Pek çok asgari ücretli ile emekli bu düzenleme sonrasında bir nebze olsun rahatlayacak dedi.

İntibak Yasasındaki Son Durum Ne?

Emekli vatandaşlar için beklenen intibak zammı düzenlemesi geliyor mu? İntibak zammına dair gelişmeler ne durumda? TÜED başkanı konuya ilişkin açıklama yaptı. İntibak düzenlemesi kısa bir süre içerisinde gerçekleşeceğini dile getiren Türkiye Emekliler Derneği Başkanı 2000 yılından önce emekli olanlara sağlanan bu hakkın 2000 yılından sonra emekli olan insanlarımız içinde oluşturulması gerekiyor dedi. Vatandaşlar aleyhine olan maaş farkının intibak zammıyla giderilmesini talep ettiklerini dile getirdi.

300 lira olarak karşımıza çıkan iki emekli maaşı arasındaki fark Sayın Cumhurbaşkanımıza gönderilen mektup ile belirtildi ve bu maaş farkının giderilmesi için cevap bekliyoruz şeklinde açıklamada bulundu. Gönderilen mektupta vatandaşların mağduriyetlerinin giderilmesine dair pek çok nokta bildirildi ve Cumhurbaşkanımızın bu konuya kayıtsız kalmayacağını düşünüyoruz şeklinde açıklama yaptı.

Emekliler belli zamandır seyyanen zamların yapılması ile birlikte kısmen rahatlama sağlayacakları farklı uygulamalarında yapılmasını bekliyordu. 2008 itibarıyla çalışma süresi daha uzun olan çalışanların aylıklarda oluşan kayıplarının daha yüksek olmasına neden olan bu durumun önüne intibak zammı ile geçilebilir algısı oluştu.

Cumhurbaşkanı Konu İle İlgili Açıklama Yapacak Mı?

İntibak zammı ile ilgili Cumhurbaşkanına mektup iletildi. TÜED Başkanı Cumhurbaşkanımızın bu duruma kayıtsız kalmayacağını düşünüyoruz dedi. Emekliler için bayram ikramiyesi, promosyon ödemeleri ve benzeri destekler sağlanırken 2000 öncesinde emekli olanlar için sağlanan intibak ve 65 yaş üstüne seyahat indirimi ile konut desteği gibi pek çok desteğin 2000 yılından sonra emekli olan vatandaşlara da sağlanmasını sağlayacaklarını düşünüyorum şeklinde açıklama yaptı.

Maaş farkları arasındaki eşitsizliğin giderilmesi amacıyla prim kazançları ve prim ödeme gün sayıları eşit olan emeklilerin aylık miktarlarının eşitlenmesi için intibak yapılmalıdır. Bu taleplerinin yerine getirilmesini bekleyen Türkiye Emekliler Derneği Başkanı bundan sonraki aylık bağlanacaklara da aynı kriterlerinin uygulanmasını talep ettiklerini söyledi. Bu şekilde gelecekte emekli olacaklar da haklarını korumuş olacaklar dedi. Sayın Cumhurbaşkanımızın da sesimize kulak vereceğini söyleyen başkan canı gönülden bize destek olacağına inanıyoruz dedi.

Etiketler : ,

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.