Yeni İntibak Zammı Son Dakika Gelişmesi! Emeklilere İntibak Zammı Müjdesi Verildi!

Yeni İntibak Zammı Son Dakika Gelişmesi! Emeklilere İntibak Zammı Müjdesi Verildi!

Milyonlarca emekli intibak zammıyla ilgili gelişmeleri yakından takip ediyor. İntibak zammıyla ilgili gelişmeler an be an takip edilirken, milyonlarca emekli vatandaşa intibak zammı müjdesi verildi. Üstelik 5 milyon emekli vatandaşı ilgilendiren bu intibak zammı, emeklilerin yüzünü güldürecek.

Milyonlarca emekli intibak zammıyla ilgili gelişmeleri yakından takip ediyor. İntibak zammıyla ilgili gelişmeler an be an takip edilirken, milyonlarca emekli vatandaşa intibak zammı müjdesi verildi. Üstelik 5 milyon emekli vatandaşı ilgilendiren bu intibak zammı, emeklilerin yüzünü güldürecek. İntibak zammı beklentisi için olan emekli vatandaşlar bu zammın ne zaman geleceğini ve ne kadarlık bir intibak zammı olacağını merak ediyordu. Özellikle 2000 yılından sonra emekli olan vatandaşları ilgilendiren bu haberimizde intibak zamlarıyla ilgili önemli son dakika haberini aktaracağız.

Emekliler için düzenlenmiş intibak yasası ile son dakika müjdesi yetkililer tarafından duyuruldu. Özellikle memur emeklileri tarafından kurumdan kaynaklanan farkların giderilmesi yönünde birtakım taleplerde bulunmuşlardı. Nihayet taleplerine cevap alabilecekler. Türkiye Emekliler Derneği birçok talepte bulunurken bu taleplerin arasında intibak zammı da yer aldı. İntibak zammıyla ilgili SSK ve Bağ-Kur emeklilerinin maaşları ne olacak? İşte son dakika intibak düzenlemesi ile ilgili detaylar…

İntibak Düzenlemesi İsteyenlere Müjde!

Sigortası 2000 yılından önce başlamış olan ve emeklilikleri 2000 sonrasında başlayan emeklileri intibak düzenlemesi çok yakından ilgilendiriyor. Bu emekli vatandaşlar karma sistem hesaplamaları ile maaşlarını alıyor. Ancak bu noktada 2000 yılından sonra emekli olan vatandaşlar iki grupta inceleniyor: 2008 öncesi ve 2008 sonrası.

İntibak zammı ile maaş farklarının ortadan kaldırılmasıyla adaletli bir maaş sistemi oluşturulması hedefleniyor. Bu doğrultuda Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’nın çalışmalar yürütüldüğü açıklandı. Yapılacak olan intibak zammı düzenlenmesi ile emekli vatandaşların maaşlarında oluşan farklılıklar önlenecek ve gerekli seviyelere ulaşması sağlanacak. SSK, Bağ-Kur ve Emekli Sandığından emekli olan vatandaşlar ise bu düzenlemeyle birlikte tek merkezde toplanmaya çalışılacak.

İntibak Zammı Düzenlenmesi Maaşlara Nasıl Yansıyacak?

İntibak zammı düzenlenmesi ile ilgili en çok merak edilen konu maaşlara nasıl yansıyacağı konusunda olmuştur. Emekli vatandaşların uzun süredir beklediği intibak zammı düzenlemesinin maaşlarına nasıl etki edeceğini araştırmaya başladı. Bu araştırmalar ve talepler ise karşılık buluyor. Bu yapılan talepler hayata geçirildiği takdirde emeklilerin maaş oranlarında değişmeler meydana gelecek.

Eğer 2000 yılından sonra emekli olduysanız, 50 TL ve 355 TL aralığında değişim gösterecek intibak zammı fırsatını yakalayacaksınız.

İntibak zammı ile 5 milyon vatandaş zam alabilecek. Türkiye Emekliler Derneği intibak zammına ilişkin taleplerini dile getirirken şu sözleri kullandı: “İntibak zammı memur konfederasyonları tarafından da gündeme taşınmalı ve çözüm istenmeli.” Şeklinde konuştular.

İntibak Zammı ile 350 TL Zam

Milyonlarca vatandaşı ilgilendiren intibak zammı hayata geçtiği takdirde 2000 sonrası emekli olan vatandaşların maaşlarında yeniden bir düzenleme gerçekleşecek. Bu düzenlemeyle birlikte 2000 sonrası emekli olan 5 milyon civarında emeklinin intibak zammından yararlanması bekleniyor.

İntibak zammı hayata geçtiği anda 5 milyon vatandaş 350 TL’ye kadar zamdan faydalanacak. Anayasa Mahkemesine talepte intibak zammıyla ilgili talepte bulunulmuştu ve yüksek mahkeme adres olarak TBMM’yi göstermişti. Bunun üzerine konu gündeme taşındı ve intibak zammıyla ilgili gelişmeler hız gösterdi.

Pandeminin kötü tesirlerinden etkilenenlerden biri de emekliler olmuştu. Bu düzenlemelerle birlikte emeklilerin yüzünün gülmesi amaçlanıyor ve intibak yasasında düzenlemelerin yapılması bekleniyor.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.