1. HABERLER

  2. EKONOMİ

  3. Sicilden Ötürü Kredi Alamayan Vatandaşa Kredi Sicil Affı Geldi! Kimler Kredi Çekebilecek?
Sicilden Ötürü Kredi Alamayan Vatandaşa Kredi Sicil Affı Geldi! Kimler Kredi Çekebilecek?

Sicilden Ötürü Kredi Alamayan Vatandaşa Kredi Sicil Affı Geldi! Kimler Kredi Çekebilecek?

9 aydır kredi sicilinden ötürü bankalardan işlem yapamayan vatandaşlara kredi sicil affı müjdesi geldi. Ne kadar kredi çekilebilecek?

A+A-

Kredi notu düşük olanlar beklenen müjdeyi nihayet aldı. Daha önce hiç bankalardan kredi kullanmayan ve 5000, 10000, 15.000 TL kredi imkanı kullanmak isteyen vatandaşa hak verilecek. Sicil affı bekleyenlere de kredi afları geldi. 9 ay boyunca kredi notu ile beraber kredi puanlarından dolayı kredi alamayanlara bakandan müjdeli haber geldi. İşte konuya ilişkin detaylar…

Kredi notu düşük olanlara beklenen müjde bakanlıktan geldi. Daha önce hiç kredi kullanmamış vatandaşlar 5000, 10000 ve 15.000 TL kredi imkanından yararlanabilecek. Diğer taraftan sicil affı bekleyenler için 9 aylık süreç tamamlanmış olacak. 9 aylık süreç içinde kredi notu ile birlikte kredi puanlarından ötürü kredi alamayan vatandaşlara da müjdeli haber verildi. Hiç kredi almamış vatandaşların bankaların son 9 aylık süreç içinde kar elde etmesinden dolayı 5000, 10000 ve 15.000 TL kredi imkanı sağlayacak. Sicil affı bekleyenler de istedikleri affı elde ettiler. Sicil affı uygulamaları yapılacak. Kredi notu düşük olan vatandaşlara bazı bankalardan kredi verilmiyordu. Bu nedenle sicil affı uzun süredir gündemdeydi. İşte sicil affı ile ilgili son dakika haberleri…

Bankalar tarafından yapılan hesaplamalara göre ilk 9 aylık oranlar ile tarihin en yüksek oranları gündeme geldi. Durum böyle olunca hiç kredi alamayan vatandaşlar kredi kullanmak da oldukça güçlük çekiyorlar. Bakan Albayrak tarafından beklenen düzenleme yapıldı ve müjdeli haber verildi. Sicil affı bir kereye mahsus verilecek ve istenen tek şartta 9 ay süreç içerisinde kredi kullanmamış olmak olacak. Vatandaşların faydalanabilmesi için çalışmalar başlatıldı. Şu anda 5000, 10000 ve 15.000 TL kredi imkanları faizsiz olarak verilecek. Şu an yine büyük her an olduğu gibi kamu bankalarının üzerinde olacak.

Kredi Sicil Affı Geldi!

Koronavirüs etkisi nedeniyle maddi anlamda ciddi problemler yaşayan vatandaşlara kredi sicil affı müjdesi verildi ve bu vatandaşlar resmen rahatladı. Devlet tarafından kredi sicil affı ile ilgili beklenen yasa yürürlüğe giriyor. Eksi puanlarda olan veya düşük kredi puanı olanlar için yeni kampanya süreçleri başlayacak. Daha tam olarak resmi bir açıklama yapılmamış olsa da kuruluşlar tarafından konuya ilişkin açıklamalar gelmeye devam ediyor. Kredi sicil affı ve diğer hakları kullanmak isteyenler Halkbank, Ziraat Bankası ve Vakıf Bankası'nda haklarını kullanabilecekler. Tek şart ise 9 aylık süre boyunca kredi almamış olmaları olacak. Kredi sicil affı yürürlüğe girmesi ile birlikte ekonomik anlamda bazı vatandaşlar rahatlık sağlayabilecekler. 3 veya 6 ay erteleme noktasında da çok düşük faizli ve faizsize yakın bir şekilde oranlar belirlenecek. 9 ay içinde kamu ve özel bankaların bir tanesinden bile kredi veya kredi kartı borçlarının olmaması gerekiyor. Bankalardan gelecek sicil affı ile beraber eksik puanların sınıflanması için tek gerekçe bu düşük kredi notlarından dolayı bankalar tarafından kredi verilmiyor olması oluyor. 9 aylık süreç içinde kredi haklarını elde etmeyen vatandaşlar için 3 farklı paket uygulaması yapılacak. Bu konuda en büyük iş kamu bankalarının üzerine düşüyor.

5000, 10.000 ve 15.000 TL Kredi İmkanından Yararlanabilirsiniz!

Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıf Bankası gibi kamu bankaları tarafından her vatandaş için gelen sicil affı kredisi ile beraber 5000, 10.000 ve 15.000 TL kredi imkanı için müracaatlarda 14 Eylül pazartesi günü itibariyle başlatıldı. Eğer, bu tarihten önce kredi puanlarından dolayı kredi çekme aşamasında zorluk yaşayan vatandaşlar bulunuyorsa yeniden başvurmaları halinde kredi alma hakkı elde edebilecekler.

Etiketler : ,

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.