GÜNDEM

Son Dakika Kararı: Taksim Meydanı ve İstiklal Caddesi için Yeni Koronavirüs Kuralları!

Taksim Meydanı ve İstiklal Caddesi için sosyal mesafe kuralı 3 metreye çıkartıldı. Bununla beraber burada maske takılması zorunlu hale getirildi.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın fotoğrafını paylaşarak “Bir kareye bu kadar insan girmesi için çok erken” dediği Taksim Meydanı ve İstiklal Caddesi’ne çıkacak vatandaşlara Covid-19 önlemleri kapsamında maske zorunluluğu ve 3 metre mesafe kuralı getirildi.

Beyoğlu İlçe Hıfzıssıhha Kurulu kararıyla Taksim Meydanı ve İstiklal Caddesi’nde maske takmak ve sosyal mesafe kuralına uymak zorunlu hale getirildi. Kurul 6 Mayıs günü Beyoğlu Kaymakamı Mustafa Demirelli başkanlığında olağanüstü toplandı.

Maske Takma Şartı Geldi ve Sosyal Mesafe 3 Metreye Çıktı

Toplantıda “Normalleşme süreci kapsamında ülkemizin gözbebeği konumundaki Beyoğlu Taksim Meydanı ve İstiklal Caddesi’ndeki hareketlenmenin artacağı ve bunun da bulaş riskini artıracağından bahisle Taksim Meydanı ve İstiklal Caddesi’nde bulunan tüm kişilerin maske takmasına, kişilerin arasında en az 3 metre sosyal mesafeyi koruyacak şekilde hareket edilmesine, alınan bu tedbirlere uymayanlara 1593 sayılı Umumi Hıfzısıhha Kanununun 282. Maddesi gereğince idare yaptırım uygulanmasına” oybirliği ile karar verildi.

İstiklal Caddesi’ni Paylaşmıştı

Salı günü Twitter hesabından bir fotoğraf paylaşan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, İstiklal Caddesi için “Bugün iyi bir görüntü vermedi” demişti.


Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı