1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Sözleşmeli Er ve Uzman Erbaş Alımı Başvuru Tarihi Ne Zaman? Başvuru Şartları!
Sözleşmeli Er ve Uzman Erbaş Alımı Başvuru Tarihi Ne Zaman? Başvuru Şartları!

Sözleşmeli Er ve Uzman Erbaş Alımı Başvuru Tarihi Ne Zaman? Başvuru Şartları!

Sözleşmeli Er olmak isteyenler için son başvuru tarihi ne zaman? Uzman erbaş son başvuru tarihi ne zaman? haberkervani.com farkıyla... Sözleşmeli er...

A+A-
Sözleşmeli Er olmak isteyenler için son başvuru tarihi ne zaman? Uzman erbaş son başvuru tarihi ne zaman? haberkervani.com farkıyla... Sözleşmeli er alımı, son günlerde en çok aranılanlar arasında yer alıyor. Milli Savunma Bakanlığı'nın yayımladığı takvime göre, Kara, Deniz ve Hava Kuvvetleri Komutanlıklarına sözleşmeli er alımı yapılacak. İlgili ilana başvurular 6 Temmuz'da başladı. Sözleşmeli er kadrosunda görev almak isteyen vatandaşlardan henüz başvuru yapamayanların ellerini çabuk tutmaları gerekiyor. Peki, sözleşmeli er alımı başvurusu ne zaman bitiyor? 2020 MSB Kara, Hava, Deniz KK sözleşmeli er şartları neler? İşte son dakika haberi ve detaylar haberkervani.com'da.

MSB SÖZLEŞMELİ ER BAŞVURULARI NE ZAMAN BİTİYOR?

Başvurular 6 Temmuz - 3 Ağustos 2020 tarihleri aralığında gerçekleştirilecek. Adaylar, başvuru ekranına e-devlet üzerinden giriş yapacak, giriş yaptıktan sonra başvuru sihirbazı üzerinden ilerleyerek " Bilgilerim " kısmından eğitim, iletişim, askerlik ve diğer istenen bilgileri mutlaka dolduracak ardından Tercih ekranına otomatik olarak yönlendirilecektir.

ALIM YAPILACAK BRANŞLAR VE ARANAN NİTELİKLER

Piyade, komando, tank, topçu, muhabere, istihkâm, ulaştırma, ikmal, bakım, sıhhiye, veteriner ve hava savunma gibi branşlarda yapılacak alımlar için genel şartları taşımanın yanı sıra, her branş için belirlenen farklı nitelikleri de karşılamak gerekiyor.

SÖZLEŞMELİ ER ALIMI BAŞVURU ŞARTLARI NEDİR?

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı ve erkek olmak, Uzman onbaşı adayları için ilköğretim/ortaokul veya yurt dışındaki dengi okul mezunu olmak (öğrenimini yurt dışında bitirenlerin diplomalarının denkliği onaylanmış olmak), Uzman çavuş adayları için en az lise ve dengi okul mezunu veya yurt dışındaki dengi okul mezunu olmak (öğrenimini yurt dışında bitirenlerin diplomalarının denkliği onaylanmış olmak), Askerlik hizmetini erbaş veya er olarak yapmış veya başvurduğu esnada yapıyor olmak, Askerlik hizmetini yapmış olan adaylar için müracaat tarihinin ilk günü itibarıyla terhisinin üzerinden beş yıldan fazla süre geçmemiş olmak (28 Ocak 2014 tarihi ve sonrasında terhis olanlar), Askerlik hizmetini yapmakta iken müracaat edenler için, uygun nitelik belgesi almış olmak, Birlik Komutanlıklarınca düzenlenen Nitelik Belgesinde "Uzman Erbaş Olur" kararı bulunmak, 80 ve üzeri not almış olmak, Müracat yapılan yılın Ocak ayının ilk günü itibariyla (01 Ocak 2019 tarihi itibarıyla) yirmiyedi (27) yaşını bitirmemiş (28 yaşından gün almamış) olmak (01 Ocak 1992 tarihi ve sonrasında doğanlar), Askerî öğrencilik ile ilişiği kesilmemiş olmak, Türk Silahlı Kuvvetlerinde daha önce subay (yedek subay dâhil), astsubay, uzman erbaş olarak istihdam edilmemiş olmak

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.