$ DOLAR → Alış: 5,92 / Satış: 5,95
€ EURO → Alış: 6,54 / Satış: 6,57

Süleyman Soylu Seçim Güvenliği ile İlgili Açıklama Yaptı!

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, 31 Mart 2019 tarihinde gerçekleştirilecek olan yerel seçimlerle ilgili olarak çok önemli açıklamalar altına imza attı. Soylu, belirli aralıklarla gündeme sunulan ve her seçimde tekrar tekrar başa sarılan klişeleşmiş bir senaryodan bahsetti. Bunu yapanların Türkiye’nin düzenlenen seçimler yoluyla demokratik yollarla birlikte tahkim etmiş olduğu istikrarı bozma hedeflerinin olduğunu anlattı.

Süleyman Soylu Seçim Güvenliği ile İlgili Açıklama Yaptı!
  • 26.01.2019

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, 31 Mart’ta yapılacak yerel seçimler öncesi önemli açıklamalarda bulundu. Soylu “Arkadaşlarımızın genel olarak bir teyakkuz halinde olduğunu, tedbirlerin alınmaya başladığını müşahade ettik. Halihazırda kamera sistemlerimizin bakımı ve kontrolü yapılıyor, mevcut jeneratörlerin bakımı yapılıyor, jeneratör, aydınlatma gibi eksikliği olan yerlere ilişkin yeni alımlar da yapılıyor. Hazırlıklar noktasında kamuoyumuzun müsterih olması gerektiğini ifade etmek isterim.” dedi.

Soylu, “Son yıllarda sürekli olarak seçim güvenliği üzerinden bir baskı ve kaos oluşturulmaya çalışılmaktadır. Belli bir takvimle gündeme sürdükleri ve her seçimde tekrarladıkları klişe senaryoları var. Üç aşamalı çalışıyorlar. Birinci aşamada seçmen askı listeleri üzerinden, sonrasında ifade hürriyeti üzerinden son olarak da oyların sayımı üzerinden bir manipülasyon ortaya koymaya çalışıyorlar. Ya kendi başarısızlıklarına kılıf arıyorlar ya da ülkenin seçimler yoluyla, demokratik yollarla tahkim ettiği istikrarı bozmaya çalışıyorlar.” ifadelerini kullandı.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ