LinkedIn İki Yeni Özelliğe Kavuştu

LinkedIn İki Yeni Özelliğe Kavuştu

İş dünyasının ağırlıklı olarak tercih ettiği sosyal medya platformu LinkedIn, bünyesine yeni özellikler ekliyor. Kullanıcılar artık paylaşımlarında özelleştirmeler yapabilecek.

LinkedIn iş dünyası odaklı sosyal medya platformu olarak dikkat çekiyor. Her geçen gün daha geniş kitleler tarafından kullanılan platform hem iş arayanlar hem de işçi arayanlar için bir havuz oluşturuyor. Yıllardır özellikleri tartışılsa da platform, kendini geliştirmeye devam ediyor.

Son eklenen özelliklerle LinkedIn yorumları kontrol etme özelliği ile kullanıcılara yeni bir kontrol alanı kazandırıyor. Platform, Twitter’ın bir süre önce getirdiği özelliği bünyesine dahil ediyor.

Kimlerin Yorum Yapabileceği Seçilebiliyor

LinkedIn yorumlarını kontrol etme özelliği Twitter’ınkine benziyor ve özellik temelde paylaşılan gönderilere kimlerin yorum yapıp yapamayacağını seçme imkanı veriyor. Popüler iş platformu yıllar içerisinde hem Instagram hem de Twitter’ın özelliklerini kazanmaya başlamış ve kendini geliştirmek istediğini gözler önüne sermişti.

LinkedIn temelde her kullanıcıya paylaştıkları gönderiler üzerinde istedikleri gibi etkileşimlerini yönetebilme alanı sunmayı arzuluyor. Bazı kullanıcılar paylaşımlarında sadece bir kitleyi hedefliyor olabilirler. Bu kitle dışındakilere yorum yapmayı kapatmak da isteyebilirler.

Gönderiyi Görebilecekler Özelleştiriliyor

LinkedIn tarafından sunulan yorum yapma bölümünde üç seçenek yer alıyor. Bunların başında herkes yorum yapabilir yer alırken ikinci olarak sadece bağlantılar yorum yapabilir oluyor. Üçüncü seçenek ise hiç kimse yorum yapamaz şeklinde karşımıza çıkıyor.

Ek olarak paylaşılan gönderilerin kimler tarafından görülebileceği de seçilebiliyor. Bunlar arasında da bağlantılar, açılan bir grup üyeleri ya da bir etkinlik üzerine ise sadece etkinliğe katılacakların görmesi şeklinde özelleştirme yapılabiliyor. LinkedIn ilerleyen günlerde yeni kontroller ve yeni özellikler getirmeye devam edecek. Fakat kullanıcılar tarafından LinkedIn yenilikleri nasıl bir tepki ile karşılaşacak henüz bilinmiyor.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.