Twitter'a Sesli Sohbet Özelliği Geliyor. Spaces Adlı Özellik Duyuruldu

Twitter'a Sesli Sohbet Özelliği Geliyor. Spaces Adlı Özellik Duyuruldu

Twitter, Spaces adını verdiği yeni özelliği duyurdu. Buna göre artık Twitter kullanıcıları birbirleri ile sesli sohbet edebilecekler. Üstelik grup olarak da kullanılabilecek.

Twitter kısa süre önce Fleets özelliğini kullanıma sunmuş ve bu sayede diğer sosyal medya platformlarındaki gibi hikaye özelliği Twitter’a da gelmişti. Şimdi de yeni bir özelliğin test edilmeye başlandığı açıklandı. Sadece iOS ekosisteminde ve sınırlı kullanıcıda test edilen yeni özellik Twitter kullanıcılarına sesli görüşme yapma imkanı veriyor. Twitter gibi bir uygulamada gerçekten böyle bir özellik gerekiyor muydu sorusuna farklı cevaplar verilebilse de şirket, kendini geliştirmeye devam ediyor.

Twitter, kullanıcıların sesli görüşme yapmasına imkân sağlayan bu yeni özelliğe Spaces adını verdi. Şirket, bu özellik için bir de resmi Twitter hesabı oluşturdu. Burada yeni özelliğin geliştirme gerekçesi olarak kimi zaman 280 karakter yeterli olmamasını gösterdi. Bu hesap üzerinden Twitter sadece birkaç paylaşım yaptı ve Spaces’e dar gelişmeleri aktarmaya devam edeceğini ifade etti.

Grup veya Bireysel Sesli Görüşmeler Yapılabilecek

Twitter tarafından yapılan açıklamaya göre Spaces adlı özellik, yalnızca iki kişi ya da grup tarafından kullanılacak. Dolayısıyla bu özellik sayesinde takipleştiğiniz başka bir kullanıcı ile ya da kullanıcı grubuyla sesli görüşme gerçekleştirebileceksiniz.

Şirket, bu özellik üzerinde kullanıcıların tam hakimiyeti olacağını belirtti. Hangi kullanıcının konuşabileceğine daha karar verilebilecek. Yine Spaces’te raporlama ve engelleme gibi önemli sayıalbielcek özelliklere de yer verilecek.

Kontrol Kullanıcıda Olacak

Spaces hakkında elde edilen bir diğer bilgiye göre ise özelliği kullanan kişiler, benzersiz bağlantılar oluşturabilecek. Yani sohbet odası açan kullanıcı, oluşturacağı benzersiz bağlantı ile yalnızca kendi istediği kullanıcıları sohbet odasına çağırıp ekleyebilecek. Bu bağlantılar da özelleştirilerek kullanılabilecek. Bu da demek oluyor ki bir bağlantıyla sohbete davet edilen bir kişi konuşmacı olabilecek ve başka bir bağlantı ile davet edilen kullanıcı sadece dinleyici olabilecek.

Bütün bunlar haricinde kullanıcılar, sesli görüşmeler sırasında emojiler kullanarak iletişimin daha sağlıklı yürütülebilmesine destek verebilecekler. Twitter’ın bu özelliğinin bütün kullanıcılara ne zaman açılacağı konusunda henüz bir netlik bulunmuyor.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.