WhatsApp Yeni Özelliği ile Kullanıcıların Dikkatini Çekmeyi Başardı!

WhatsApp Yeni Özelliği ile Kullanıcıların Dikkatini Çekmeyi Başardı!

WhatsApp, kullanıcılarına her sohbet için ayrı bir duvar kağıdı belirleme imkanı sağladı. Bu sayede kullanıcıların yanlış sohbete mesaj atmalarının önüne geçilmesi hedefleniyor.

WhatsApp, bir süredir tüm dünyanın en popüler anlık mesajlaşma uygulaması konumunda. Sürekli daha iyi bir kullanıcı deneyimi sunmak için kendini geliştirmeye devam ediyor. Buna bir yenisi daha eklendi. Yeni özelliklerle birlikte kullanıcılar, her sohbet için farklı bir duvar kağıdı belirleyebilecekler. Bu sayede mesajlarını yanlış sohbete gönderme talihsizliğinden kurtulabilecekler.

Bu zamana kadarki haliyle WhatsApp’ta bütün sohbetlerde geçerli tek bir duvar kağıdı belirlenebiliyordu. Bundan sonra ise isteğe bağlı olarak bütün sohbetlere ayrı ayrı duvar kağıdı belirlenebilecek. Bu sayede sohbet pencereleri öncekinden daha kolay ayırt edilebilecek. Bir mesaj gönderirken hangi sohbet penceresinde olduğunuz daha rahat fark edebileceksiniz. Pek çok kez mustarip olunan yanlış sohbete mesaj gönderme derdinden kurtulabileceksiniz.

Yeni Özellik Şimdilik Sınırlı Sayıda Açıldı

WhatsApp sohbetine duvar kağıdı atama işlemi birkaç adımda yapılabiliyor. Fakat diğerseniz eski usul, bütün sohbetlerde aynı duvar kağıtlarını kullanmaya da devam edebilirsiniz. WhatsApp, şu an için sınırlı sayıda kullanıcı için sohbete duvar kağıdı atama özelliğini aktif hale getirmiş bulunuyor. Yakın zamanda ise bütün kullanıcıların kullanımına açılacağı tahmin ediliyor.

Yine WhatsApp, çıkartmaların kullanımını kolaylaştırmak için de çıkartma oluşturucuları çıkarmalara metin ve emoji etiketi eklemeye çağırdı. Bu sayede kullanıcılar, kütüphanelerinde yer alan bir çıkartmayı kategori ya da metin olarak çok daha rahat bulabilecek.

Adım Adım Whatsapp Sohbetlerine Duvar Kağıdı Atamak

WhatsApp sohbetlerine duvar kağıdı atamak için şu adımları takip etmeniz yeterli oluyor:

  1. İlk olarak özel duvar kağıdı ayarlayacağınız sohbete giriş yapın.
  2. Sağ üstte yer alan üç nokta işaretine tıklayın.
  3. Bir menü açılacak ve buradan Duvar Kağıdı kısmına dokunun.
  4. Değiştir alanın işaretleyin.
  5. Koyu, parlak, düz renkler arasından ya da fotogramlarımı kısmından birisini seçin.
  6. Açılan galeriden sohbette kullanmak istediğiniz duvar kağıdını seçin.
  7. Duvar Kağıdını Ayarla alanını işaretleyin.
  8. Bu Sohbet İçin seçeneğine işaretleyerek Tamam alanını işaretleyin.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.