Zoom Yılbaşı Kutlamaları İçin Geçici Olarak 40 Dakika Sınırını Kaldırıyor

Zoom Yılbaşı Kutlamaları İçin Geçici Olarak 40 Dakika Sınırını Kaldırıyor

Zoom, ücretsiz versiyondan yararlanan kullanıcıları için geçerli olan 40 dakikalık toplantı sınırını bir süreliğine kaldıracak. Bundaki temel amaç, yaklaşan yılbaşına dair kutlamaların uzaktan da olsa insanlar arasında yapılabilmesi.

Zoom, pandemi nedeniyle en çok ilgi gören video konferans uygulamalarından birisi oldu. Derslerin, toplantıların, aile görüşmelerinin yeni adresi haline geldi. Son 12 ayda kullanıcı sayısında devasa bir artış olan platform, ücretsiz olarak kullanan kişiler için 40 dakika görüşme sınırı uyguluyordu.

Diğer taraftan aralık ayı pek çok önemli zaman dilimine ev sahipliği yapıyor. Hem yeni yılın habercisi hem de Yahudilerin, Hristiyanların ve Afro-Amerikanların kendi bayramları bu ay içinde yer alıyor. Covid-19 nedeniyle ise tıpkı Türkiye’de olduğu gibi dünyanın diğer ülkelerinde de kısıtlamalar yer alıyor. Yılbaşı kutlamalarında ailelerin, arkadaşların bir araya gelmemesi önerilerek kısıtlamalar dahi yapılıyor. Zoom b konuda bir atılım yaparak yılbaşı kutlamalarında sevdikleriyle ve aileleriyle bir arada olamayacak kişiler için düzenlemeye gitti. Ücretsiz hesaplarda sunulan 40 dakika toplantı sınırlandırmasını kaldırdı.

İnsanların Bir Arada Olmalarına Destek Sunmak

Zoom platformu söz konusu haberi duyurduğu açıklamasında; pandemi yaşama ve çalışma şeklimizi değiştirdiği gibi kutlama alışkanlıklarımızda da değişikliğe neden oldu. Maalesef önümüzdeki yılbaşı ve bayramlar da son 1 yıldan pek farklı olmayacak. Biz de kullanıcılarımıza bir minnettarlık göstergesi olarak uzun bir süre 40 dakikalık toplantı sınırını kaldırma kararı almış bulunuyoruz, denildi.

Zoom kullanıcılarının platformun sunmuş olduğu yenilikten faydalanabilmesi için herhangi bir değişiklik yapmasına ihtiyaç bulunmuyor. Belirtilen tarihlerde Zoom otomatik olarak kullanıcılarına bu özelliği sunacak. Bu sayede Zoom kullanıcıları hem dini ve milli bayramlarını hem de yeni yılı sevdikleriyle birlikte online ortamda da olsa bir arada kutlama imkanı elde edecekler.

40 Dakika Sınırının Kaldırılacağı Tarihler

Zoom, 40 dakika sınırını belli tarihlerde kaldıracağını duyurdu. Açıklamaya göre bu tarihler şunlar:

  • 17 Aralık 18:00 - 19 Aralık 14:00
  • 23 Aralık 18:00 - 26 Aralık 14:00
  • 30 Aralık 18:00 - 2 Ocak 14:00.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.