Haber Kervanı -
$ DOLAR → Alış: / Satış:
€ EURO → Alış: / Satış:

Trump Hükümeti Kapatınca Çöpler Müslümanlar Tarafından Toplandı!

ABD’de hükümetin kapatılmasıyla birlikte bazı kamu hizmetleri neredeyse tamamen durdu. Pensilvanya eyaletinin Philadelphia şehrinde bir araya gelen müslüman genç grubu, turistler tarafından sık sık ziyaret edilen bölgelerde bulunan çöpleri topladılar.

Trump Hükümeti Kapatınca Çöpler Müslümanlar Tarafından Toplandı!
  • 07.01.2019

ABD’de federal hükümet, Meksika sınırına örülen duvarın finansmanı nedeniyle yaşanan bütçe krizi sonucunda hükümetin kısmen kapanmasıyla parklar ve turistlik alanlarda çöpler birikmeye başladı. Sokakların kirlenmesine tepki gösteren Philadelphialı Müslüman gençler, şehrin turistik yerlerindeki çöpleri topladı.

5O FARKLI NOKTAYI TEMİZLEDİLER
Basın mensuplarına konuşan Müslüman bir genç, “Hükümetin kapatılması ve olan bitenler talihsiz bir durum, ancak elimizden geleni yapmaya çalışıyoruz” dedi. Müslüman gençler, hafta sonu boyunca yaklaşık 50 farklı noktayı temizlediklerini açıkladı.

”GÖNÜLLÜLER BÜYÜK BİR İŞ ÇIKARDI”
Philadelphia Belediye Başkanı Jim Kenney gençlere teşekkür ederek, “Gönüllüler, büyük bir iş çıkardılar. Trump, hükümeti kapatabilir, ancak Amerikalı Müslümanların sivil görev algısını kapatamaz” diye konuştu.

NELER YAŞANDI?
Kongre ve Beyaz Saray yeni bir bütçe üzerinde anlaşamadığı için ödeneksiz kalan federal kamu kuruluşlarında çalışanlar, yeni bir bütçe yürürlüğe girene kadar ücretsiz çalışma veya izne çıkmak zorunda kaldı.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ