18 ve 26 Yaş Arası Gençler Dikkat! Başvuru Yapanlara Hemen 2 Bin 200 TL Ödeme Yapılacak...

18 ve 26 Yaş Arası Gençler Dikkat! Başvuru Yapanlara Hemen 2 Bin 200 TL Ödeme Yapılacak...

PTT'den zor durumda olanlara yeni bir ödeme müjdesi geldi. Şartları taşıyan ailelere anında ödeme yapılacağının müjdesi geldi. İşte konuya ilişkin tüm detaylar...

PTT'den verilen yardım paralarının verilmesi önemli noktalar arasında yer alıyor. Özellikle belirtilen ailelerin bu yardımlardan istifade edebileceği söylendi. Bu kapsamda dikkatli bir şekilde yardımların hangi aileleri kapsadığı ve başvurular neticesinde de alınabileceği açıklandı. Daha sonrasında da bu sorunların çözülebileceği belirtildi. Bu şekilde planlanan yardımlar kapsamında kişilerin de bu konu hakkında çözüm bulabileceği bilindiği için işlemlerin bu şekilde yapılabileceği de vurgulanmaktadır.

Yardım parası verilecek olanlara belirlenen aileler olduğu ve bu nedenle de bu ailelerin başvurularını yaparak daha sonrasında da yardım alanabileceği açıklandı. Bu kapsamda da ailelerin kendi içerisinde bu yardımlar kapsamında değerlendirilen işlemlerin özenli olarak yapılması belirtildi.

Acil nakit gereksinimi olanlara, yardıma muhtaçlara, geçinmekte güçlük çeken gençlere yönelik yeni bir yardım kalemi açıldı. Müracaat koşulları için ideal olan 18 - 26 yaş arası gençlerin müracaat etmeleri halinde PTT'den 2.200 TL sosyal destek ödemesi alabildikleri vurgusu yapıldı. Bu ödeme tam olarak karşılıksız ve geri ödemesiz yapılıyor. Ödeme almak için müracaat şartları da bakanlık tarafından açıklandı.

Başvuru Şartları Nedir?

Öncelikle yardım alacak kişi Türk vatandaşı olmalıdır. Aksi takdirde Türk vatandaşı olmayanlar, ya da ikinci bir devlet uyruğu olan gençler bu yardımdan faydalanamazlar.

İkamet adresleri Türkiye sınırları içinde olmalıdırlar.

Yardım alacak olan gencin 18 ve 26 yaş aralığında olmalı.

Aynı zamanda aynı evde yaşayan kamu çalışanı veya özel sandıklara mensup çalışan olursa bu kişi yardım parasından faydalanamamaktadır.

Aynı zamanda devlet yurtlarında yaşayanlar, çocuk bakımevlerinde yaşayanlar askerler bu yardım parasından faydalanamazlar.

Hane içinde kişi başına düşen gelirin asgari ücretin üçte birinden az olması

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.