Hane Başına 10 Bin TL Ödeme Yapılacak! Halkbank, Vakıfbank ve Ziraat Bankası'ndan Verilecek! İşte Koşullar...

Hane Başına 10 Bin TL Ödeme Yapılacak! Halkbank, Vakıfbank ve Ziraat Bankası'ndan Verilecek! İşte Koşullar...

Hane başına verilen destek ödemeleri ne kadar ve nasıl alacakları merak ediliyor. Hane başı ödemeleri için 10 bin TL net para hesaplarınıza yatacak. Ödemelerin ise ne zaman yatacağı merak ediliyor. İşte hane başı destek ödemesinin tüm detayları...

İnternet üzerinden en çok araştırılan ödemeler arasında hane başına sağlanan destek ödemelerinin ne zaman yapılacağı konusu yer alıyor. Bazı vatandaşların hane başına alacakları destek ödemeleri düşmezken ne kaynaklı alamadıklarını araştırıyor. Bu destek ödemesinden faydalanmak için de hangi koşulları taşımak gerektiği araştırılmaktadır.

Hasar tespit sonuçları için yapılan açıklanmanın ardından hızlı bir şekilde harcamaların yapılacağı ve bu sebeple de Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı'ndan İçişleri Başkanlığı vasıtası ile 10.000 TL destek ödemesi yapılacağı bilgileri belirtildi. Ödemelerinin gizliliği için ihlal edilmiş konut bilgileri de kullanılarak da yapılabiliyor.

Ödeme İşlemleri Hasar Tespitinin Ardından Aktarılacak

Afet ve Acil Durum Yönetimi ve İçişleri Başkanlığı'nın çalışmaları doğrultusunda hasar tespit raporları devam ediyor. 10 bin TL'lik ev yardımını alamayan vatandaşlar ne zaman alacaklarını sormaya başladı. Atamadan sonra bugüne kadar 680 bin hanede hasar tespit çalışması yapıldı ve bu çalışmaların tamamlanmasının ardından hane başına 10 bin TL destek ödemesi gecikmeksizin yapılacak.

AFAD Yönetimi Başkanlığı tarafından yapılan bu açıklamalara göre, 6 Şubat 2023 tarihinde 11 ilde etkili olan depremin hemen sonrasında Çevre, Şehircilik ve İklim Bakanlığı'ndan çok sayıda inceleme yapıldı. Orta hasarlı, ağır hasarlı ve harap olan binalar ve hemen yıkılan evler de bu kapsamda tanımlanmıştır. Hane başına yapılan 10.000 TL destek ödemeleri hemen ardından vatandaşın hesaplarına yatacak.

Hane başına yatırılan destek ödemesi için Çevre, Şehir ve İklim Bakanlığı ve Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı işbirliği tarafından ödenmekte ve bu ödemeler hasar tespit bilgisinin ardından verilmektedir. Ziraat Bankası'nda bir hesabı bulunmayan vatandaşlara hane halkı ödemesi doğrudan banka hesaplarına yapılacak. Ziraat bankasında hesabınız yok ise hane başına destek ödemesi T.C. kimlikleri ile şubeden verilecek.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.