Son Dakika! T.C Ziraat Bankası’na TC Kimlik Numarası Üzerinden Ödeme Yapılacak...

Son Dakika! T.C Ziraat Bankası’na TC Kimlik Numarası Üzerinden Ödeme Yapılacak...

Bugün vatandaşlara basın duyurusu olarak açıklandı. Bu duyuruda, vatandaşlara T.C. Kimlik numarası vasıtası ile T.C Ziraat Bankası’na ödeme yatırılacağı duyuruldu. İşte o ödemelere ilişkin tüm bilgiler...

6 Şubat 2023 tarihi itibari ile Türkiye’de gerçekleşen depremler sonrasında vatandaşlara yapılacak hane başı destek ödemesi için duyuru geldi. Yapılan duyuruya ilişkin tüm ödemelerin de devam ettiği açıklandı.

AFAD'ın duyurusunda şu ifadeler yer aldı:

Genel Hayata Etkili Afet Bölgesi kabul edilen 11 ilimizde afetzedelerin acil ihtiyaçlarının karşılanması için10.000-TL "hane başı destek ödenmesine" devam edilmektedir.

Bugüne kadar Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Hasar Tespit Ekipleri tarafından yıkık, acil yıkılacak, ağır ve orta hasarlı ile az hasarlı olarak tespit edilen 1.506.317 haneye yönelik “hane başı destek ödemesi” aralıksız devam etmekte olup ödemeler son aşamaya gelmiştir.

Hane başı destek ödemesinde fiili ikametgah adresi esas alınmaktadır. Bununla birlikte çeşitli sebeplerle fiili olarak oturduğu adresten farklı bir ikametgah adresinde kaydı görünen afetzedelerimizin herhangi bir mağduriyet yaşamamaları için aşağıda belirtilen süreç dahilinde ödemeleri gerçekleştirilecektir.

Afetzedelere, fiilen ikamet ettiği halde ikamet adresi farklı bir konutta ise;

1- Halihazırda bulunduğu ilin, İl AFAD Müdürlüğüne başvurmaları,

2- Hasarlı konutta ikamet ettiğini kanıtlayan belgeleri (doğalgaz faturası, elektrik faturası, su

faturası, sabit internet faturası, lojman tahsis belgesi, kira kontratı) sunmaları,

3- Bu belgelerin temin edilememesi durumunda, muhtarlık ve kolluk birimleri aracılığı ile fiilen oturulup oturulmadığına ilişkin düzenlenecek belgeyi temin etmeleri sağlanacaktır.

4- İl AFAD Müdürlüklerimizde; ikameti kanıtlayıcı evraklar temin edildikten sonra gerekli kontroller yapılarak afetzedelerin T.C. Kimlik numarası üzerinden (T.C Ziraat Bankası’na) hane başı destek ödemesi yapılacaktır.

Yukarıda belirtilen süreçlerin tamamında İl AFAD Müdürlüklerimiz, afetzedelerimize her türlü kolaylığı sağlayacaktır.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

​T.C. İÇİŞLERİ BAKANLIĞI

​AFET VE ACİL DURUM YÖNETİMİ BAŞKANLIĞI

​Basın ve Halkla İlişkiler Müşavirliği

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.