Apple iPhone Günlük Tutma Uygulaması Geliştiriyor

Apple iPhone Günlük Tutma Uygulaması Geliştiriyor

Uygulamanın ne zaman yayınlanacağı şu anda belli değil, ancak Haziran ayında Apple'ın Dünya Çapında Geliştiriciler Konferansı'nda (WWDC) duyurulması muhtemel.

Cupertino merkezli teknoloji devi Apple'ın, şirketin fiziksel ve zihinsel sağlık pazarındaki çabalarının bir parçası olarak, kullanıcıların günlük aktivitelerini derlemelerine olanak tanıyacak iPhone için yeni bir günlük tutma uygulaması üzerinde çalıştığı bildiriliyor.

The Wall Street Journal'ın haberine göre, henüz resmi olarak duyurulmayan uygulamanın, kullanıcılara egzersizleri gibi yazabilecekleri potansiyel konuları önerecek bir kişiselleştirme özelliğine sahip olacağı söyleniyor. WSJ tarafından görülen belgelere göre ayrıca, bir kullanıcının diğer insanlara fiziksel yakınlığını tespit edebilen bir "Tüm Gün İnsan Keşfi" özelliği de sunacak.

Apple'ın uygulaması ile mevcut üçüncü taraf günlük tutma uygulamaları arasındaki en önemli farklardan biri, metin mesajları ve telefon görüşmeleri de dahil olmak üzere önemli ölçüde daha fazla kullanıcı verisi toplama yeteneğine sahip olacak olmasıdır.

Bununla birlikte, gizlilik ve güvenliğin uygulamanın tasarımının merkezinde yer alacağı ve kullanıcının gününün analizinin cihazın kendisinde gerçekleşeceği bildiriliyor. Günlük tutma önerileri de sadece dört hafta boyunca sistemde kalacak ve sonrasında kaldırılacak.

Uygulamanın ne zaman yayınlanacağı şu anda belli değil, ancak iOS 17'nin ön gösteriminin yapılması beklenen Haziran ayındaki Apple'ın Dünya Çapında Geliştiriciler Konferansı'nda (WWDC) duyurulması muhtemel. The Wall Street Journal tarafından incelenen belgeler Apple'ın günlük tutma uygulaması için ücret talep etmeyi planlayıp planlamadığına dair herhangi bir bilgi vermiyor. Yorum için iletişime geçildiğinde, bir Apple sözcüsü daha fazla bilgi vermeyi reddetti.

MacRumors'un haberine göre, Apple'ın günlük tutma uygulaması alanına girmesi, şirketin sağlık ve zindeliğe odaklanmaya devam etmesinin bir parçası olarak görülüyor ve ürün ve hizmetleri aracılığıyla kullanıcıların fiziksel ve zihinsel refahlarını korumalarına yardımcı olmaya giderek daha fazla önem veriyor.

Piyasaya sürülmesi halinde yeni uygulama, kullanıcılara günlük faaliyetlerini takip etmek ve genel sağlık ve yaşam tarzlarını yansıtmak için kullanışlı ve entegre bir yol sağlayabilir.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.