Huawei HarmonyOS 4.0'ın bu sonbaharda piyasaya sürüleceğini doğruladı

Huawei HarmonyOS 4.0'ın bu sonbaharda piyasaya sürüleceğini doğruladı

Huawei kısa bir süre önce, diğer özelliklerinin yanı sıra sektörün ilk lazer füzyon GOD ağına sahip yeni Huawei ADS 2.0 ve kentsel sahnelerin %90'ını kapsayan NCA akıllı sürüş navigasyonunu içeren en son Akıllı Otomotiv Çözümünün lansmanını duyurdu. Şirket ayrıca HarmonyOS 4.0'ın 2023 sonbaharında piyasaya sürüleceğini de doğruladı.

HarmonyOS 4.0'ın araç sisteminde çok kişili, çok cihazlı, çok ekranlı ve çok sesli bölgeler elde etmesi bekleniyor. Ayrıca, birden fazla ekranın, birden fazla kişinin ve birden fazla ses bölgesinin aynı anda kontrol edilmesine olanak tanıyan altı ses bölgesi ses kaynağı konumlandırmasını da destekleyecektir. Ayrıca, işletim sisteminin yeni sürümü, ekranlar ve cihazlar arasında çoklu ekran, çoklu kanal ve çift yönlü akış desteğinin yanı sıra kabin içi göz konumu izleme ve göz durumu tanıma özelliklerini de uygulayacak.

HarmonyOS 4.0'daki dikkate değer bir gelişme de akıllı kabinin yükseltilmiş sesidir. Şirket, Xiao Yi sesini geliştirmek için büyük ölçekli model eğitim sonuçlarını kullanarak sesi daha akıllı ve sezgisel hale getirdi. Buna ek olarak, yeni işletim sistemi geliştirilmiş müşteri park yardımı özelliğine de sahip olacak ve yüzeyler arası ve yeraltı parkını destekleyen ilk sistem olacak.

HarmonyOS 4.0, şirketin Gelişmiş Sürüş Sistemi (ADS), Akıllı Kokpit Sistemi (ICS) ve 5G-V2X (Araçtan Her Şeye) teknolojisini içeren Huawei'nin akıllı otomotiv çözümleri paketinin en son üyesi olacak. Bu çözümler, yapay zeka ve 5G bağlantısının gücünden yararlanarak sürücülere ve yolculara daha sürükleyici ve sorunsuz bir sürüş deneyimi sunmak için tasarlanmıştır.

Genel olarak HarmonyOS 4.0'ın, otomotiv uygulamaları için daha kapsamlı ve akıllı bir platform sağlayarak Huawei'nin mevcut işletim sisteminde büyük bir yükseltme olması bekleniyor. Şirket otomotiv pazarındaki varlığını genişletmeye devam ettikçe, yakın gelecekte daha fazla yenilik ve ilerleme görmeyi bekleyebiliriz.

Açıklanan özellikler otomobil endüstrisi ile ilgili olsa da, Huawei akıllı telefonlar, tabletler veya akıllı saatler hakkında herhangi bir açıklama yapmadı. Bununla birlikte, HarmonyOS 3'ün akıllı telefonlar için Temmuz ayında piyasaya sürüldüğü göz önüne alındığında, akıllı cihazlar için HarmonyOS 4.0'ın aynı zamanda tanıtılması mümkündür.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.