WhatsApp anketleri, iletilen altyazıları ve paylaşılan belge altyazılarını iyileştiriyor

WhatsApp anketleri, iletilen altyazıları ve paylaşılan belge altyazılarını iyileştiriyor

Anketler ve altyazılar için çeşitli iyileştirmeler getiren yeni bir WhatsApp güncellemesi dünyanın dört bir yanındaki kullanıcılara sunuluyor.

Anketler ve altyazılar için çeşitli iyileştirmeler getiren yeni bir WhatsApp güncellemesi dünyanın dört bir yanındaki kullanıcılara sunuluyor. Bu iyileştirmeler, insanların yalnızca bir oy kullanabileceği daha doğru anketler oluşturmanıza ve altyazılar üzerinde daha fazla kontrol sağlayarak yanlış anlaşılmaları önlemenize yardımcı olabilir. Güncelleme çoktan yayınlanmaya başlamış olsa da, herkesin güncellemeyi alması birkaç hafta sürebilir.

Güncelleme anketler için üç iyileştirme getiriyor: tek oylu anketler, anketler için arama ve anket sonuçlarına ilişkin güncellemeler. Şimdiye kadar, kullanıcıların bir ankette yalnızca bir yanıta oy vermesini kısıtlamak mümkün değildi; artık bir anket oluştururken 'birden fazla yanıta izin ver' seçeneğini kapatabilirsiniz.

Güncelleme ayrıca anket aramayı da mümkün kılıyor; bunu Sohbetler ekranından Ara ve ardından Anketler'e dokunarak yapabilirsiniz. Burada, kullanabileceğiniz tüm anketlerin tam bir listesini bulacaksınız. Bir anket oluşturduysanız ve sonuçları mümkün olan en kısa sürede almak istiyorsanız, WhatsApp artık sonuçlar geldiğinde size bir bildirim gönderecek.

Şimdi altyazılara geçelim. WhatsApp'ta bir medya öğesi ilettiyseniz ve biri yanıt vermeden önce bağlam eklemek için çok yavaş kaldıysanız, bu güncelleme bu sorunu sizin için çözecektir. Yeni güncelleme, altyazısı olan medyayı iletmenize olanak tanıyor ve altyazıyı saklamayı, silmeyi veya yeniden yazmayı seçebiliyorsunuz. Eğer bir başlık yoksa kendi başlığınızı da ekleyebilirsiniz. Umarım bu, yanlış anlaşılmaları azaltmaya yardımcı olur. Ayrıca, belgeler de artık altyazı ile paylaşılabiliyor.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.