WhatsApp Bilgi Yayını İçin Yeni Bir Araç Üzerinde Çalışıyor

WhatsApp Bilgi Yayını İçin Yeni Bir Araç Üzerinde Çalışıyor

Meta'nın sahip olduğu anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp'ın, bilgi yayını için 'Kanallar' adı verilen yeni bir bire-çok araç üzerinde çalıştığı bildiriliyor.

Meta'nın sahip olduğu anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp'ın, bilgi yayını için 'Kanallar' adı verilen yeni bir bire-çok araç üzerinde çalıştığı bildiriliyor. Kanallar özelliği sayesinde kullanıcılar haber almak istedikleri kişilerden kolaylıkla faydalı güncellemeler alabilecek. Bu özellik şu anda geliştirilme aşamasında ve uygulamanın gelecekteki bir güncellemesinde kullanıma sunulacak.

WhatsApp'ı takip eden bir web sitesi olan WABetaInfo, "TestFlight uygulamasında bulunan iOS için en son WhatsApp beta 23.8.0.75 güncellemesi sayesinde, WhatsApp'ın gelecekte bu özelliği iOS uygulamasına da getirmek için çalıştığını keşfettik" dedi.

WABetaInfo tarafından paylaşılan ekran görüntülerine göre WhatsApp, kanallar da uygulamanın bu bölümünde listeleneceği için Durum sekmesini "Güncellemeler" olarak yeniden adlandırmayı planlıyor. WhatsApp Kanalı, bir kanala katılan telefon numaralarının ve kullanıcı bilgilerinin her zaman gizli tutulduğu özel bir araçtır.

Bununla birlikte, bir kanal içinde alınan mesajlar uçtan uca şifrelenmez, çünkü bire çok kavramı kanallar için pek anlamlı olmaz. Kanalların, uçtan uca şifrelenmeye devam eden özel mesajlaşmanın uçtan uca şifrelenmesini etkilemeyeceğini unutmamak önemlidir.

Rapora göre, bu özel mesajlaşmanın isteğe bağlı bir uzantısı olduğundan ve herkese açık bir sosyal ağa dönüşmediğinden, insanlar hangi kanallara abone olmak istedikleri konusunda her zaman kontrole sahip olacak ve kişi olarak ekleyip eklemediklerine bakılmaksızın başka hiç kimse kimleri takip ettiklerini göremeyecek.

Buna ek olarak, kullanıcılara görmeyi seçmedikleri içerikleri iten algoritmik öneriler veya sosyal grafikler olmadığından, insanlar kanallara otomatik olarak abone olmayacaklar.

Rapora göre, kanallar tanıtıcıları da destekleyecek, böylece kullanıcılar WhatsApp içinde kullanıcı adını girerek belirli bir WhatsApp kanalını arayabilecekler.

Bu özellik, kanalların erişilebilirliğini artırmak ve kullanıcıların tercih ettikleri güncellemeleri almalarını kolaylaştırmak için tasarlanmıştır. Kanallar şu anda geliştirme aşamasındadır ve WhatsApp'ın gelecekteki bir güncellemesinde yayınlanacaktır.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.